Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Park Chopina się zmieni. Szukamy wykonawcy

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Park Chopina się zmieni. Szukamy wykonawcy

   Zakład Usług Komunalnych ogłosił przetarg na rewitalizację parku im. Fryderyka Chopina. Oferty można składać do 2 lutego 2023 roku. Wykonawca na przeprowadzenie prac będzie miał 180 dni.

   To kolejny park, który przejdzie całkowitą metamorfozę. Trwa przebudowa istniejącego przy ulicy Hożej. Zupełnie nowy powstaje na osiedlu Zawadzkiego, kolejny przy ulicy Kolonistów na Bukowie. Również park Chopina stanie się niebawem placem budowy.

   Wykonawca, który podejmie się zadania w pierwszej kolejności będzie zmuszony do przeprowadzenia prac porządkowych oraz rozebrania istniejącej infrastruktury. Docelowo w parku znajdą się na ciągach komunikacyjnych różne nawierzchnie: mineralne, czy z kostki granitowej.

   Przy boisku trawiastym znajdzie się miejsce na piłkochwyty. W całym parku, przy nowych alejkach, ustawione zostaną ławki czy siedziska betonowe w kształcie poduch.

   - Będą także pergole, trejaże, kosze na odpady. Stoły do tenisa, huśtawka, tyrolka, czy siłownia pod chmurka zmienią swoje lokalizacje - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Zbudowana zostanie także ściana z betonu architektonicznego z nazwą parku.

   Poprowadzona zostanie także instalacje elektryczna, a park zostanie oświetlony. Dosadzone będą również drzewa (graby, jarząby, klony) oraz krzewy (ostrokrzewy, tamaryszki, wisterie, hortensje, róże itp.).

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!