Social media

Filtrowanie

Kategorie

    Archiwum

      Oswajanie miasta. Sąsiedzki dyżur u Krysi

      Robert Duchowski

      Robert Duchowski

      Punkt „u Krysi” jest miejscem otwartym dla szczecinian – przestrzenią wymiany pomysłów i dyskusji

      W sobotę, 24 maja, w godzinach 11:00–14:00, punkt sąsiedzki „u Krysi” przy ulicy Edmunda Bałuki 17 w Szczecinie zaprasza na kolejny dyżur, którego gospodynią będzie Grażyna Iłowiecka ze Stowarzyszenia „Oswajanie miasta”.

      Dyżury „u Krysi” to część działań prowadzonych w ramach programu rewitalizacji w mieście. Punkt działa w miejscu dawnego zakładu fotograficznego „Foto Krystyna”, którego historia wciąż jest żywa dzięki wspomnieniom mieszkańców.

      - Sobotni dyżur będzie okazją do rozmowy o możliwościach, jakie otwiera nowy program ogłoszony przez Urząd Miasta Szczecin, dotyczący wsparcia działań animacyjnych na obszarze rewitalizacji - informują organizatorzy. -  Podczas dyżuru będzie można uzyskać informacje na temat warunków naboru oraz zapoznać się z gotowymi wzorami wniosków. Organizatorzy szczególnie zachęcają do odwiedzin osoby reprezentujące organizacje społeczne, które chciałyby zaangażować się w lokalne działania sąsiedzkie.

      Punkt „u Krysi” jest miejscem otwartym dla szczecinian – przestrzenią wymiany pomysłów i dyskusji. Ekipa prowadząca to miejsce już teraz zaprasza też na czerwcowe wydarzenia.

      8 czerwca o godz. 12:00 odbędzie się spacer poświęcony architekturze mieszkaniowej Śródmieścia, który poprowadzi Marcin Szneider – architekt i badacz miejskich przestrzeni. Spacer odbędzie się przedstawicieli firmy Prime Construction, lokalnej firmy zajmującej się Generalnym Wykonawstwem, m.in. zbliżającej się do końca inwestycji w tzw. Kwartale 36, czyli pomiędzy ulicami Bohaterów Getta Warszawskiego, Królowej Jadwigi, Małkowskiego i al. Wojska Polskiego.

      Tego samego dnia o godz. 14:00 w przestrzeni „Lokatorne. Miejsce działań antydyscyplinarnych”, w tej samej kamienicy przy ul. Bałuki 17, w której znajduje się punkt „u Krysi”, odbędzie się spotkanie z Łukaszem Drozdą, politologiem i urbanistą, autorem książek „Dziury w ziemi. Patodeweloperka w Polsce” oraz „Miejskie strachy”. Tematem rozmowy będą różne formy mieszkalnictwa i ich znaczenie w kontekście rewitalizacji miast.

      Wstęp na wszystkie wydarzenia odbywające się „u Krysi” jest wolny, dzięki wsparciu Gminy Miasto Szczecin.

      Bądź na bieżąco!

      Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!