Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Oktobertfest Szczecin już za 10 dni!

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Oktobertfest Szczecin już za 10 dni!
   Oktoberfest_1.jpg
   oktoberfest22 (1).jpg
   oktoberfest22 (2).jpg
   oktoberfest22 (3).jpg

   To będą trzy dni miodem i piwem płynące. Z nutą goryczki, dużą dawką dobrego humoru, sporą porcją wiedzy i ciekawostek oraz masą towarzyskich spotkań. Pora przygotować się do tego piwnego święta.

   W weekend 6-8 października Aleja Kwiatowa stanie się centrum towarzyskich spotkań. Oktoberfest Szczecin 2023 będzie najlepszą okazją do wyjścia z domu i zapoznania się ze sztuką piwowarstwa. Browary z Poznania, Kołobrzegu, Nowej Soli, Świdnicy, Wrocławia, Częstochowy, Witnicy, ale także prosto z Bawarii zjadą się do Szczecina ze swoimi bogatymi ofertami złotych trunków. A te zapowiadają się bardzo ciekawie.

   Piwo niejedno ma imię

   Koneserzy i smakosze z pewnością znajdą coś dla siebie, bo piwowarzy na czas Oktoberfest Szczecin przygotowują prawdziwe perełki. Rzemieślnicze, smakowe, delikatne, z procentami, ale i też bez. Piwa warzone z różnych słodów, leżakowane w odpowiednich warunkach i przygotowywane z pasją i wielką uwagą. Łącznie na odwiedzających będzie czekać 20 stoisk (w tym 17 browarów 1 hurtownia i 2 inne propozycje alkoholów) wśród których znajdziemy zarówno niefiltrowane pilsnery, lagery, koźlaki, bawarskie klasyki ale także bezalkoholowe smakowe, czy bezglutenowe lagery, wariacje pszeniczniaków np. z zielonym ogórkiem oraz klasycznego bałtyckiego portera. Będzie w czym wybierać. Począwszy od gatunków, poprzez dodatki a na stężeniu alkoholowym kończąc.

   Do takich trunków konieczne będzie pożywne jadło. Dlatego też, w czasie Okroberfestu Szczecin w Alei Kwiatowej pojawią się stoiska gastronomiczne i food trucki. Na głodnych będą czekać burgery, langosze, pizze, kuchnia wietnamska, bułki z szarpaną wieprzowiną, ale także frytki czy naleśniki. Nikt nie wyjdzie głodny z naszego piwnego święta. 

   Oktoberfest Szczecin to doskonała okazja do tego, aby zapoznać się ze sztuką warzenia piw i zagłębić się w jej tajniki. Jak co roku na naszej scenie pojawią się doświadczeni piwowarzy, którzy będą dzielić się z odwiedzającym swoją wiedzą. Wydarzenie poprowadzi Łukasz Anczyk (w piątek i sobotę) – miłośnik piwa, piwowar domowy, absolwent Technologii Piwowarstwa na UPWr, autor bloga Opiwatele. Po takich warsztatach i prelekcjach konieczna będzie ocena znajomości wiedzy, którą najlepiej sprawdzą nasze quizy i konkursy. Gwarantujemy doskonałą zabawę i ubaw po pachy. A dla najlepszych i najwyborniejszych piwoszy przygotujemy nagrody niespodzianki.

   Rozrywka wieczorową porą

   Wieczorami przyjdzie pora na muzykę i dużą dawkę dobrego humoru. W piątek na scenie Oktoberfestu Szczecin wystąpi szczecińska formacja QAR Queen Anne's Revenge wykonująca muzykę morską i celtycką. Skład powstał w roku 2022 w Szczecinie i złożony jest z czterech doświadczonych w gatunku osób grających wcześniej w innych formacjach. Muzycy wykonują klasyczne angielskie szanty, a także żywiołowe melodie irlandzkie, szkockie czy angielskie. Wykorzystując do tego żywe instrumentarium właściwe dla kultury wyspiarskiej: skrzypce, melodeon, bodhran, mandolinę i irish bouzouki.

   W sobotę z kolei wieczór rozpocznie Something On The Wall, szczeciński grunge'owy zespół, który z nieskrywaną pasją oddaje hołd brzmieniom lat '90. Będzie to prawdziwa podróż do czasów, gdy muzyka była pełna mocy, emocji i autentycznego przekazu. SOTW to zespół, którego dźwięki przeniosą Was w erę Pearl Jam i początków Hey, gdzie rock był na swoim apogeum. Ich autorskie kompozycje nawiązują do najlepszych tradycji grunge'u, a poetyckie teksty poruszają głębokie tematy, które każdy może odnaleźć w swoim sercu.

   A na zakończenie dnia swoje show zaprezentuje nam Zbychu Grabowski – komik, komentator internetowy, twórca memów, który potrafi rozbawić publiczność do łez. A jego stand-upy docierają do finałów Polskiego Festiwalu Stand-upu. 

   Spacer z przewodnikiem Tomaszem Wieczorkiem

   „Pivny Szczecin”? Zgadza się. Portowe miasto ma też swoją historię związaną z piwem. Co więcej, tych historii jest całkiem sporo i nie usłyszymy o nich tak po prostu. Tylko podczas specjalnego spaceru z przewodnikiem turystycznym. Osoby, które chciałyby dowiedzieć się, skąd wzięła się nazwa piwnica, czy też samo słowo piwo; jak piwo potrafiło wpływać na życie, a nawet przebieg bitew; dlaczego doszło do buntu piwnego w Szczecinie; co łączy piwo z chlebem; w jaki sposób piwo ratowało życie; czy mitologiczny gryf ma swoje początki w tych samych stronach co… piwo, koniecznie muszą wziąć udział w spacerze piwnym połączonym z degustacją.

   Spacer odbędzie się 6 i 7 października o godz. 16.00. Bilety na wydarzenia można kupić w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Żołnierza 20. Liczba uczestników spaceru jest ograniczona.

   Uwaga! Zamykamy ulice

   W związku z organizacją wydarzenia w dniach 6.10 od godz. 6.00 do 8.10 do godz. 20.00 nastąpi zamknięcie dla ruchy kołowego ulicy oraz parkingu przy ulicy Plac Żołnierza Polskiego na odcinku od ul. Mariackiej do ul. Farnej.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!