Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   15°

   O pieniądzach na pomysły mieszkańców w ŚRODKU

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   O pieniądzach na pomysły mieszkańców w ŚRODKU

   ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i Stowarzyszenie Oswajanie miasta zapraszają na spotkanie o programie Inicjatywa lokalna, który finansuje pomysły mieszkańców.

   - Będzie z nami Dorota Pundyk (realizatorka działań w ramach programu) i Wiktoria Zacha z Urzędu Miasta – zapowiada Kinga Rabińska ze ŚRODKA.

   Czym jest Inicjatywa lokalna?

   Taki opis można znaleźć na stronie programu: „Czy marzy Ci się spotkanie sąsiedzkie, festyn, nowy plac zabaw dla dzieci lub warsztaty bezpieczeństwa, progi zwalniające na Twojej ulicy? A może myślisz o dzieleniu się swoimi pasjami ogrodniczymi, wokalnymi, majsterkowicza? Chcesz je wykorzystać w praktyce? Za pomocą inicjatywy lokalnej można sfinansować działania nie tylko małej infrastruktury, ale również spotkania – te bardziej i mniej formalne, sąsiedzkie zawody czy oddolne zwiedzanie osiedla ze znawcą zakamarków i zakątków podwórek i wnęk Szczecina. (...) Gmina finansuje materiały, a Ty, wraz ze swoją grupą lub przy wsparciu organizacji, zapewniacie realizację inicjatywy wnosząc wkład w postaci wolontariatu, rzeczy lub własnych środków finansowych”.

   - Jak to wygląda w praktyce? Jakie warunki trzeba spełnić? I czy to jest trudne? O tym będzie mowa w trakcie spotkania, które odbędzie się w środę 7 lutego o godz. 18.00 w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim (ul. bł. Królowej Jadwigi 43/u1). Udział jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy - dodaje Kinga Rabińska ze ŚRODKA.

   Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji 2023-2024”, koordynowanego przez Stowarzyszenie „Oswajanie miasta” i współfinansowanego przez Gminę Miasto Szczecin.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!