Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Nowe Zniczodzielnie w Szczecinie

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Nowe Zniczodzielnie w Szczecinie
   cmentarz centralny.jpg

   Zakład Usług Komunalnych ustawił na szczecińskich cmentarzach kolejne, zrobione przez swoich pracowników szafki na narzędzie i znicze. Po pierwszych dniach nowych lokalizacji widać, że instalacje cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Przynajmniej w nowych miejscach…

   Zniczodzielnie stanęły w Płoni i na Cmentarzu Centralnym, przy Bramie nr 9. Można tutaj dzielić się nieodpłatnie konewkami, grabiami czy zużytymi zniczami.

   - To znacznie tańsza opcja niż zakup nowego sprzętu czy znicza. Podchodzimy, bierzemy zużyte szkło, wkładamy jedynie wkład i śmiało można wykorzystać cały znicz na grobie najbliższej osoby - powiedział Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. 

   Zaczęło się od akcji pilotażowej w Wielgowie. ZUK chciał sprawdzić, jak szafki zostaną odebrane wśród mieszkańców w  tym rejonie miasta. Szybko okazało się, że są hitem. Zapełniały się zniczami, nikt nie niszczył, ludzie sami donosili narzędzia, które nie ginęły.

   Następna pojawiła się w Dąbiu. Tutaj, aż do dzisiaj, nie jest aż tak przyjemnie. Notorycznie Zniczodzielnia stoi pusta, kradzione są narzędzia, znicze, konewki. Prosimy w tym miejscu o to, by używać tej szafki w odpowiedni sposób.

   Mimo wszystko ZUK podjął decyzję o kolejnych szafkach. U producenta kosztowały kilka tysięcy złotych. Pracownicy, w ramach swoich obowiązków postanowili, że dla oszczędności będą budowali je sami. Kwota takiej szafki ostatecznie wyniosła za każdą około 2000 złotych.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!