Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Nowa strona internetowa Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Nowa strona internetowa Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego

   Szczeciński Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego uruchomił w sobotę 15 lipca nową stronę internetową. Odświeżony został wygląd, ale sposób nawigacji do którego przyzwyczajeni są użytkownicy pozostał prawie niezmieniony. Dla osób, które preferują przeglądanie stron internetowych w trybie ciemnym (jasny tekst na ciemnym tle) udostępniono taką możliwość.

   Jedną z istotnych nowości na nowej stronie jest bieżąca informacja o zakłóceniach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Transport publiczny jest skomplikowanym organizmem, w ramach którego codziennie na trasy wyjeżdża kilkaset pojazdów. W takich okolicznościach różnego rodzaju zakłócenia są nieuniknione. Informacje o utrudnieniach podzielone zostały na dwa rodzaje: odwołane kursy oraz inne zakłócenia.

   W obecnej trudnej sytuacji kadrowej u przewoźników realizujących przewozy w komunikacji miejskiej (co jest problemem ogólnopolskim) często zdarza się, że wybrane kursy nie są realizowane z powodu braku kierowcy czy motorniczego. Kursy „wypadają” także z innych przyczyn np. awarii pojazdu. Do tej pory konkretne informacje o niewykonanych kursach można było uzyskać dzwoniąc do Centrali Ruchu ZDiTM. Od teraz takie kursy oznaczane będą w rozkładach jazdy na stronie internetowej ZDiTM przekreśleniem. Pozwoli to pasażerom na pewniejsze planowanie podróży.

   W ramach informacji o innych zakłóceniach prezentowane będą komunikaty np. o wstrzymaniach ruchu, przeniesionych przystankach itp. Należy przy tym pamiętać, że zarówno te informacje, jak i te dotyczące odwołanych kursów mogą być publikowane z opóźnieniem. Wynika to z czasu potrzebnego na przepływ informacji.

   Inną nowością na nowej stronie internetowej jest sekcja „Dla programistów” przeznaczona np. dla twórców aplikacji, którzy chcieliby korzystać z danych udostępnianych przez ZDiTM. Dostęp do tych danych jest otwarty i nie wiąże się z żadnymi opłatami.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!