Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   Noc Muzeów w szczecińskim magistracie

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Podziemny schron, gabinet prezydenta miasta i najważniejsze sale w szpinakowym pałacu będzie można zwiedzić już w sobotę, 13 maja, podczas 17. Europejskiej Nocy Muzeów. 

   Już w najbliższą sobotę (13 maja br.) urząd miasta otworzy swoje drzwi przed mieszkańcami i turystami. Chętni będą mogli zobaczyć m.in. oryginalne neobarokowe elementy wystroju najważniejszego gabinetu w szpinakowym pałacu i usiąść w fotelu prezydenckim. O historii wnętrza i ciekawostkach z nim związanych, opowie jego gospodarz – Piotr Krzystek - prezydent Szczecina.

   Jednak to nie jedyna atrakcja, która tego wieczoru będzie czekać na wszystkich zainteresowanych. Uczestnicy wydarzenia, oprócz prezydenckiego gabinetu, zwiedzą również podziemny schron, a także jedne z najważniejszych pomieszczeń magistratu: salę sesyjną, salę ślubów oraz salę biblioteczną.

   Dodatkową atrakcją tegorocznej Nocy Muzeów będzie inscenizacja historyczna przedstawiająca codzienne życie Wikingów, realizowana z okazji trwających jednocześnie Dni Skandynawskich. To wydarzenie można będzie obejrzeć przed Urzędem Miasta w godzinach 16.00-21.00.

   Szczegóły dotyczące szczecińskiej odsłony Europejskiej Nocy Muzeów znajdują się TUTAJ.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!