Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   23°

   Nie bądźmy obojętni, pomóżmy bezdomnym

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Nie bądźmy obojętni, pomóżmy bezdomnym
   herbata bezdomni 1.jpg
   Kontrola bezdomni.jpg

   Bezdomni, którzy pozostają poza schroniskami również w tym roku nie pozostaną bez pomocy w okresie zimy.

   W zeszłym roku strażnicy miejscy, wraz z pracownikami Pogotowia Zimowego, także dzięki życzliwości i darom mieszkańców Szczecina, rozwozili koce i ciepłe okrycia, gorącą herbatę i zupę. W związku z trudną sytuacją ekonomiczną także i w tym roku będą prowadzone takie działania pomocowe dla osób w kryzysie bezdomności, które nie chcą korzystać z systemowej pomocy (schroniska, noclegownie). Apelujemy też do mieszkańców o wzmożoną czujność, zwłaszcza podczas bardzo zimnych dni i nocy.

   Bezdomna osoba leżąca na przystanku, w wiacie śmietnikowej, często w stanie po spożyciu alkoholu, w połączeniu z wychłodzeniem może bez naszej pomocy nie przeżyć. Wszelkie niepokojące sytuacje z zagrożeniem zdrowia, życia powinny być zgłaszane do odpowiednich służb, policji, straży miejskiej. Nasza nieobojętność może komuś uratować życie.

   - Akcję „Pogotowie Zimowe” straż miejska prowadzi od listopada razem ze Schroniskiem dla Bezdomnych Stowarzyszenia Feniks, MOPR-em i policją -  mówi st. insp. Joanna Wojtach, Rzecznik Straży Miejskiej Szczecin. - Służby regularnie odwiedzają koczowiska, pustostany, działki, gdzie przebywają osoby bezdomne. Oferowane są im miejsca w schronisku, w razie potrzeby udzielana jest pomoc medyczna, a w razie konieczności przewóz do Centrum Profilaktyki Uzależnień.

   Od jutra, w związku z występowaniem niskich temperatur, zwłaszcza w nocy, strażnicy miejscy, policjanci, pracownicy Pogotowia Zimowego i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie będą kontrolować miejsca pobytu osób bezdomnych. Działania prowadzone będą w systemie dwuzmianowym, rano od godziny 5.00 i po południu do godziny 23.00.

   Przypominamy ,że w naszym mieście funkcjonuje 5 schronisk:

   1.Schronisko „Feniks”, ul. Zamknięta 5
   2.Schronisko dla Mężczyzn „Caritas”, ul. Nehringa 14
   3.Schronisko dla Mężczyzn „Caritas”, ul. Strzałowska 24
   4.Schronisko dla Kobiet „Caritas”, ul. Piaseczna 4
   5.Schronisko dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi, Stowarzyszenie „Złoty Wiek”, ul. Hryniewieckiego 9

   Noclegownie:

   1.Stowarzyszenie Feniks, ul. Zamknięta 5 i „Caritas”, ul. Nehringa 14

   Ogrzewalnia:

   czynna przez całą dobę. Do dyspozycji osób korzystających przeznaczonych jest 17 miejsc siedzących, toalety oraz łazienka z przebieralnią.
   Adres: Szczecińskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, ul. J.H. Dąbrowskiego 22-23 Szczecin

   Łaźnia:

   Punkt socjalny dla osób bezdomnych które nie posiadają dostępu do bieżącej wody zlokalizowany jest w budynku PCK , al. Wojska Polskiego 63

   Akcja potrwa do zakończenia zimy.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!