Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Netto Arena wraca do gry z nowym operatorem

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Netto Arena wraca do gry z nowym operatorem

   Hala Netto Arena rozpoczyna kolejny rok pełen wydarzeń. Od stycznia pieczę nad obiektem i jego działalnością przejęła miejska spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

   Na mocy umowy powierzenia podpisanej pomiędzy Gminą Miasto Szczecin – Miejskim Ośrodkiem Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji w Szczecinie, a prezesem Zarządu spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 r. spółka została operatorem hali Netto Arena przy ulicy Szafera. Przypomnijmy, hala widowiskowo-sportowa Netto Arena przy ul. Szafera powstała w 2014 roku. Zarządzanie budynkiem w pierwszych pięciu latach powierzono zewnętrznemu operatorowi jakim była spółka Arena Operator Szczecin. Od 1 listopada 2020 hala została przekazana MOSRiR’owi. Od tego czasu zgodnie z decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego halę przekształcono w szpital tymczasowy. Po spełnieniu swojej krótkotrwałej funkcji, obiekt przywrócono do prawowitej roli.

   Niezależne analizy wykazały, że powierzenie opieki nad obiektem miejskiej spółce, będzie najkorzystniejszym wariantem dla finansów Miasta. W związku z tym Miasto zdecydowało o wyborze na operatora hali spółki Żeglugę Szczecińska Turystyka Wydarzenia. Dzięki temu osiągnięte przychody bezpośrednio będą trafiały do budżetu Gminy Miasta Szczecin.

   - W poprzednich latach działalności nasza hala była jednym z najbardziej zajętych tego typu obiektów w kraju. To duża odpowiedzialność i ambitne wyzwanie. Pandemia przewartościowała jednak wiele aspektów codziennego funkcjonowania miasta. Wiemy, że w każdej chwili obiekt znowu może być potrzebny do innych celów. Dlatego najlepszym rozwiązaniem zarówno finansowym jak
   i organizacyjnym jest powierzenie prowadzenia hali miejskiej spółce – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

   - To dla nas nowe wyzwanie, do którego podchodzimy z pokorą. Mamy już na swoim koncie największe wydarzenia plenerowe, teraz nasze doświadczenie musimy przełożyć na działalność w nowym obiekcie. Obiekcie, którego musimy się nauczyć i który poznajemy z każdej strony. Sprawowanie opieki nad Netto Areną to nie tylko wypełnienie kalendarza eventami, to także administracja halą, zbudowanie zespołu, działania marketingowe i wiele innych. Jesteśmy gotowi na to wyzwanie – mówi Ireneusz Nowak, prezes Zarządu spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

   Nadrzędnym celem spółki jest wypełnienie kalendarza atrakcyjnymi i różnorodnymi wydarzeniami, zarówno kulturalnymi jak i sportowymi. Te drugie już teraz zapełniają harmonogram funkcjonowania obiektu, a to za sprawą lokalnych drużyn sportowych, które potwierdziły swoją obecność przy ul. Szafera. Zawodnicy King Wilków Morskich powrócili już na stałe do Netto Areny.

   - Cieszymy się, że parkiet Netto Areny będzie ponownie gościł szczecińskie zespoły sportowe. Mamy nadzieję, że wraz z kolejnymi sezonami to grono będzie się powiększało. Jesteśmy otwarci na współpracę nie tylko ze sportowcami, ale także przedstawicielami branży kulturalno-rozrywkowej. To miejsce ma ogromny potencjał i po kilku miesiącach przestoju jest gotowe do dalszego działania – mówi Leopold Korytkowski, dyrektor ds. turystyki i wydarzeń ŻSTW.

   Kalendarz wydarzeń na pierwsze półrocze prezentuje się bardzo ciekawie. Większość weekendów od połowy lutego do końca czerwca ma już potwierdzone lub wstępne rezerwacje eventów. Kolejne zapytania spływają.

   Już dzisiaj możemy zapewnić, że szczecinianie będą mogli uczestniczyć w koncertach największych polskich gwiazd muzycznych.

   Wśród wydarzeń, które będą odbywać się w Netto Arenie w pierwszej połowie roku 2022 znajdują się m.in koncerty topowych polskich muzyków m.in. Sanah, Taco Hemingway, Quebonafide, Lady Pank czy festiwale muzyczne – Hip Hop Festiwal, Szczecin Jazz Festiwal.

   Nie brakuje również rezerwacji wśród stand-uperów i kabaretów. Już dzisiaj możemy zaprosić na jubileusz Kabaretu Neonówka czy też Polską Noc Kabaretową. Netto Arena została także wybrana na miejsce targów branżowych m.in.: Gala Ślubna, Targi Budowlane Bud-Gryf & Home, Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych.

   - Możemy powiedzieć, że na pierwsze pół roku mamy wypełniony kalendarz w 75%. Ale cały czas przyjmujemy telefony i zgłoszenia. Przed nami kolejne miesiące i zapewne wiele dobrych eventów – dodaje Korytkowski.

   Aktualizacja kalendarza wydarzeń odbywa się na bieżąco. Wszystkie informacje o tym co, gdzie i kiedy będzie można znaleźć w sieci. Wraz z nowym operatorem powstała nowa strona internetowa https://netto.arenaszczecin.eu/, która będzie w pełni dostępna wraz z aktualnym kalendarzem na koniec marca oraz fanpage Netto Arena Szczecin, gdzie będą zamieszczane bieżące informacje oraz kalendarz wydarzeń.

   Załączniki

   • NETTOARENA__KALENDARZ WYDARZEŃ-2022 01 26.pdf

    application/pdf

    Pobierz

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!