Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   My tam będziemy, Wy również? Bardzo na to liczymy!

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   My tam będziemy, Wy również? Bardzo na to liczymy!

   Na ten dzień wszyscy, my również, czekają niemal przez cały rok. W sobotę o godzinie 11 na placu Lotników spotka się co najmniej pół tysiąca pasjonatów historii naszego miasta, a oprowadzali ich będą po zakamarkach Szczecina najlepsi Przewodnicy Turystyczni Szczecina. Zapraszamy, bo to doskonała okazja na darmowy spacer, do poznania smaczków Szczecina i zrobienia niepowtarzalnych zdjęć.

   My tam będziemy, Wy również? Bardzo na to liczymy. Z okazji X Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego czekało będzie także niemal 30. chodzących encyklopedii wiedzy w postaci naszych przewodników.

   Pierwsze wycieczki - limitowane - rozeszły się w ciągu niemal godziny. Tylko na ich 15 Internauci zamówili 365 wejściówek. Sama liczba już robi wrażenie.

   Jednak nie, nie. Nie wybrali najlepszych, bo na liście wciąż jest ponad 20 kolejnych pasjonujących podróży. Ważne jest to, by przyjść punktualnie. Start zaplanowano na godzinę 11, ale już chwilę wcześniej będzie można dopasować się do wybranej dla siebie grupy.

   Pójdziemy na spacer po dziedzińcach Zamku, w miejsca związane ze średniowiecznym Szczecinie, na spacer do miejsc, w których w czasach socjalizmu funkcjonowały najsłynniejsze szczecińskie lokale, na spacer po śródmieściu do kamienic z najpiękniejszymi fasadami oraz wstępem do odremontowanej sali balowej Pałacu Ziemstwa Pomorskiego, na spacer śladami wybitnego architekta Wilhelma Meyera-Schwartau, czyli do okazałych budynków zaprojektowanych przez znanego szczecińskiego architekta. Na jednym ze spacerów poznamy opowieści o pomorskiej szlachciance Sydonii, niegrzecznych dzieciach i średniowiecznej kobiecie-kacie oraz dowiemy się kto zabił smoka, czy udamy się na Cmentarz Centralny.

   W tym roku będziemy mogli dowiedzieć się też m.in:

   - gdzie były zlokalizowane i co kryły szczecińskie „dachy Paryża”?

   - ile panoram miast Pomorza jest na freskach sali balowej Pałacu Ziemstwa Pomorskiego?

   - kto i kiedy po raz pierwszy dokładnie opisał historię Szczecina?

   - ilu kibiców może zająć miejsca na rozbudowanym stadionie Pogoni?

   - co pozostało do dziś z Twierdzy Szczecin?

   - gdzie zachowała się reklama Pewex-u?

   - ile aut marki Stoewer można zobaczyć w Muzeum Techniki i Komunikacji?

   - dlaczego Szczecin był owładnięty szpiegomanią lat 50.?

   - jakiej maści był koń przeznaczony Trygławowi?

   - ile basenów i zjeżdżalni będzie w Fabryce Wody?

    

   Szczegółowy opis tras znajdziemy pod adresem

   www.visitszczecin.eu/pl/aktualnosci/715-miedzynarodowy-dzien-przewodnika-turystycznego-w-szczecinie-znamy-trasy

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!