Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   MOK w Szczecinie zaprasza do udziału w wyjątkowych półkoloniach

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   MOK w Szczecinie zaprasza do udziału w wyjątkowych półkoloniach

   Od 1 do 13 lipca w Klubie Delta odbędzie się Lato w teatrze, które jest ogólnopolskim programem wspierającym samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe w tworzeniu młodym ludziom okazji do doświadczania teatru w miejscu, w którym żyją. Miejski Ośrodek Kultury znalazł się w gronie 35 podmiotów, które w tym roku otrzymały dofinansowanie na realizację projektu.

   Rezerwat ważnych spraw to hasło przewodnie realizowanych w Delcie warsztatów, które dedykowane są młodym ludziom: dzieciom i młodzieży w wieku od 10 do 15 lat. Inspiracją w tym projekcie jest Paul Robien - ornitolog i wizjonerski ekolog, który przed II wojną światową żył w niemieckim Altdamm (dzisiejszym Dąbiu, w którym znajduje się MOK). Robien apelował o poszanowanie dla przyrody i o pokojowe współistnienie człowieka z naturą. Przewidywał globalną katastrofę ekologiczną.


   W czasie warsztatów poruszone zostaną wątki:

   - czy w dzisiejszych czasach idealiści mają rację bytu?

   - sprawy ważne - o co warto walczyć? czym są te sprawy w codzienności?

   - Robien jako ten, kto wierzy w jakąś ideę i jest prekursorem walki o pewną konkretną sprawę;

   - rezerwaty - miejsca ochrony przyrody i - analogicznie: szukanie miejsc i Ważnych Spraw, wartych ocalenia, zadbania o nie.
    


   - Zajęcia będą prowadzone w duchu pedagogiki teatru - narzędzia poznawania świata, pozwalającemu pobudzać indywidualną kreatywność, a jednocześnie rozwijać umiejętność pracy w zespole - informuje Krzysztof Lichtblau z Klubu "Delta". - Uczestnicy i uczestniczki wezmą udział w działaniach teatralnych, muzycznych i plastyczno-scenograficznych, które poprowadzą doświadczeni instruktorzy i instruktorki.


   Zwieńczeniem dwutygodniowych półkolonii teatralnych będzie pokaz finałowy, stworzony według scenariusza wypracowanego wspólnie przez wszystkie osoby biorące udział w warsztatach. Rekrutacja do udziału w projekcie już ruszyła - zapisy odbywają się za pośrednictwem formularza elektronicznego.

    

   Półkolonie teatralne w Klubie Delta

   Termin:
   1-13.07.2024
   zajęcia od poniedziałku do soboty, w godzinach od 9.00 do 15.00
   pokaz finałowy: w sobotę 13 lipca o 12.00

   Miejsce:
   Klub Delta - filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie
   ul. Racławicka 10, Szczecin

   Uczestnicy:
   Do udziału w projekcie zapraszamy dzieci i młodzież urodzone pomiędzy 1.01.2009 a 30.06.2014.
   Liczba miejsc ograniczona.

   Koszt:
   200 zł (w cenie: zajęcia, ubezpieczenie, ciepły posiłek)
    

   Zapisy:
   Prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie https://bit.ly/LwtDabie
   Będziemy się kontaktować w celu potwierdzenia udziału i dopełnienia formalności związanych z uczestnictwem w projekcie.

    

   Dodatkowe informacje:

   Marcin Chruśliński - koordynator projektu  lato@mok.szczecin.pl
    

   Zajęcia poprowadzi zespół w składzie:

   Kaja Cykalewicz-Licak - instruktorka grupy scenograficznej
   Magdalena Gardas-Wasilewska - instruktorka grupy aktorskiej
   Gustaw Miłoszewski - instruktor grupy muzycznej
   Karolina Sabat - instruktorka grupy aktorskiej


   Lato w teatrze to ogólnopolski program wspierający samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe w tworzeniu młodym ludziom okazji do doświadczania teatru w miejscu, w którym żyją. Lato w teatrze bazuje na idei teatru jako formy spotkania. Program działa na rzecz rozwoju środowiska osób zajmujących się edukacją teatralną oraz animacją kulturalną i społeczną. Organizatorem programu jest Dział Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, warsztatów i spotkań związanych z pedagogiką teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

   Konkurs grantowy pozwala wyłonić najciekawsze projekty dwutygodniowych wakacyjnych warsztatów o charakterze teatralnym dla dzieci i młodzieży. Realizowane projekty mają pokazać młodym ludziom, że teatr jest miejscem dla każdego – można w nim tworzyć, poznawać innych ludzi i odkrywać różnorodność otaczającego świata. Spośród zgłoszeń, wybrane zostają te, które wykorzystują metody twórcze do rozwijania kompetencji społecznych dzieci i młodzieży, pozwalają im odkrywać i wykorzystywać swój potencjał i dzielić się z publicznością własnym przekazem.  Projekty realizują zespoły, które dbają o podmiotowe traktowanie młodych ludzi oraz czuwają nad przebiegiem procesu grupowego – i nie zapominają, że przy tym wszystkim, można się dobrze bawić!

   W aktualnej 17. edycji programu dofinansowanie otrzymało 35 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 19 samorządowych instytucji kultury, aż 24 projekty zostaną przeprowadzone w miejscowościach do 20 tysięcy mieszkańców!

   Więcej informacji na temat programu na:

   www.latowteatrze.pl

   www.facebook.com/programLatowteatrze
    

   LATO W TEATRZE 2024 organizują:

   ARTeria - Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach, Biblioteka - Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo, Bytomskie Centrum Kultury, Centrum Kultury i Sportu TKALNIA w Kietrzu, Fundacja #WSZYSTKIERODZAJETEATRU, Fundacja Fala Nowej Kultury, Fundacja Górom, Fundacja Kosmos, Fundacja Kupalinka, Fundacja Plenerownia, Fundacja Teatr Latarnia, Fundacja W to mi graj, Fundacja Zaułek Krzysztofa Falkowskiego, Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dobrem, Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie, Gminny Ośrodek Kultury w Łukcie, Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim, Goleniowski Dom Kultury, Grupa Inicjatywna Baranówko, Miejski Dom Kultury w Bełżycach, Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim, Mysłowicki Ośrodek Kultury, Regionalny Ośrodek Kultury i Sportu w Krzczonowie, Stowarzyszenie "Sztuka na scenie", Stowarzyszenie Kotlina Sztuki, Stowarzyszenie Ludzie Miasta, Stowarzyszenie Multi.Art, Stowarzyszenie Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego, Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Towarzystwo Miłośników Ponikwi, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, Wrocławski Teatr Lalek

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!