Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   23°

   Mini karta rowerowa ze strażniczkami szkolnymi

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Mini karta rowerowa ze strażniczkami szkolnymi
   karta rowerowa.jpg
   karta rowerowa 2.jpg
   karta rowerowa 4.jpg
   karta rowerowa 5.jpg

   Bezpiecznej jazdy na rowerze uczą się najmłodsi, by potem bez problemów poruszać się tym środkiem transportu w mieście, oczywiście pod czujnym okiem rodziców. Pomaga im w tym m.in. Straż Miejska, z której to strażniczki szkolne często biorą udział we wspólnych przedsięwzięciach z placówkami oświatowymi w promowaniu zdrowego stylu życia i poznawania zasad prawidłowego korzystania z rowerów.

   W ramach kampanii promocyjnej prowadzonej przez Miasto Szczecin a propagującej właśnie zasady korzystania z alternatywnych środków transportu (rower, hulajnoga, skutery ) Straż Miejska Szczecin otrzymała od spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne materiały dydaktyczne wspomagające widoczność na drodze  i poprawiające bezpieczeństwo podczas jazdy czy poruszania się po ulicach. Są to opaski i breloki odblaskowe, kamizelki dla najmłodszych rowerzystów, worki z elementami odblaskowymi. Wszystko to zostało wykorzystane na ostatnim spotkaniu z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta 15czerwca w Przedszkolu Publicznym nr 58 ("Akademia Krasnoludków") na ulicy Marlicza 26 odbyła się impreza pod nazwą Mini-karta rowerowa. Przedszkolaki w formie wspólnej zabawy integracyjnej ze strażniczkami miejskimi brały udział w egzaminie, który składał się z części teoretycznej i praktycznej. W egzaminie uczestniczyło łącznie 25 przedszkolaków w wieku 5-6 lat. W części teoretycznej dzieci odpowiadały na pytania dotyczące zasad poruszania się rowerem po drodze, jak i rozpoznawały poszczególne znaki drogowe. W części praktycznej dzieci pokonywały przygotowany przez Straż Miejską  tor rowerowy. Wszystkie dzieci bezproblemowo zdały egzamin i otrzymały emblematy Mini-karty rowerowej, kamizelki odblaskowe jak i odblaski w kształcie misia.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!