Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Książka za worek śmieci 2023

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Książka za worek śmieci 2023

   Już po raz kolejny Szczecin przyłącza się do tej ogólnopolskiej akcji. Na wspólne sprzątanie można zapisywać się od najbliższej niedzieli. Pierwsze 50 osób otrzyma książki.

   Tegoroczna edycja ogólnopolskiej akcji społecznej „Książka za worek śmieci”, polegająca na wspólnym sprzątaniu wyznaczonego miejsca, odbędzie się 16 września. 

   - Żeby wziąć udział w akcji w Szczecinie i otrzymać książkę, należy wypełnić i wysłać formularz dostępny na stronie www.ksiazkazaworeksmieci.pl. Rejestracja startuje 27 sierpnia - mówi Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Książki zarezerwowane będą dla 50 pierwszych osób. Kolejni chętni mogą dołączyć do akcji, ale bez gwarancji otrzymania prezentu. Można też po prostu przyjść na miejsce zbiórki w dniu wydarzenia.

   Uczestnikami akcji mogą być osoby dorosłe, choć oczywiście dzieci i młodzież też są mile widziane, ale wyłącznie z opiekunami. Dla młodszych uczestników przeznaczono dodatkową pulę książek.

   W Szczecinie sprzątany będzie zielony teren, usytuowany pomiędzy ulicami Bandurskiego, Warcisława i Axentowicza. Akcja odbędzie się 16 września 2023 r. o godz. 10.00, a miejsce zbiórki to plac przy samoobsługowej myjni samochodowej (przystanek autobusowy linii 57, 68 „Axentowicza”).

   W miejscu zbiórki na uczestników wydarzenia będą czekać koordynatorzy. Oprócz książek, każdemu zarejestrowanemu uczestnikowi akcji wręczą rękawice oraz worki niezbędne do sprzątania w terenie.

   Pierwsza edycja Książki za worek śmieci odbyła się w 2019 r. Jej organizatorką od początku jest Anna Jaklewicz, archeolożka, podróżniczka i edukatorka. Poza Szczecinem swoje miasta sprzątać będą także mieszkańcy: Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Katowic, Bydgoszczy, Lublina, Olsztyna, Białegostoku, Opola, Rzeszowa, Gorzowa Wielkopolskiego i Kielc.

   Jak co roku partnerem akcji jest Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Szczecinie, który zapewnia kontener i worki na śmieci, a także odbiór zebranych odpadów.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!