Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Koniec parkingowej samowolki na górnym tarasie Starego Miasta

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Koniec parkingowej samowolki na górnym tarasie Starego Miasta

   Parkomaty jeszcze zafoliowane, ale już stoją w gotowości. Oznakowanie poziome wymalowane. W poniedziałek 3 lipca na sześciu ulicach wyłączonych w marcu ze Strefy Zamieszkania Stare Miasto pojawią się kontrolerzy Strefy Płatnego Parkowania.

   Chodzi o:

   Łaziebną

   Mariacką

   część Tkackiej (od Pl. Żołnierza do Grodzkiej)

   część Staromłyńskiej (od Pl. Żołnierza do Końskiego Kieratu)

   część ulicy Koński Kierat (od Mariackiej do Farnej)

   część Staromiejskiej (od Grodzkiej do Wyszyńskiego).

   Formalnie wejdą w skład Strefy Płatnego Parkowania 1 lipca. Ponieważ SPP działa w dni powszednie w godzinach od 8 do 17, a 1 lipca wypada w sobotę, w praktyce płatne parkowanie zacznie obowiązywać od ósmej rano w poniedziałek 3 lipca.

   Wcześniej w.w. ulice należały do Strefy Zamieszkania Stare Miasto. W lutym Wojewódzki Sąd Administracyjny stwierdził nieważność uchwały Rady Miasta Szczecin w sprawie pozbawienia ich kategorii dróg gminnych. A to oznaczało, że nie mogą być częścią Strefy Zamieszkania Stare Miasta.

   - Wyrok uprawomocnił się 23 marca. Od tego dnia kierowcy parkują tam bezpłatnie, co z kolei doprowadziło do parkingowej samowolki - mówi Wojciech Jachim, rzecznik NiOL. - Mieszkańcy Starego Miasta narzekali na zbyt dużą liczbę pojazdów, parkowanie gdzie popadnie i brak miejsc wolnych miejsc postojowych.

   By przywrócić na górnym tarasie parkingowy porządek w kwietniu br. Rada Miasta Szczecin podjęła dwie uchwały.  Pierwsza wykreśliła sześć ulic ze Strefy Zamieszkania Stare Miasto. Druga włączyła je od 1 lipca do podstrefy czerwonej SPP.

   Godzina postoju w podstrefie czerwonej kosztuje 3,6 zł, druga 4,3 zł, trzecia 5,1 zł, czwarta i następne 3,6 zł. Na całym obszarze SPP kierowcy jednorazowo w ciągu dnia przysługuje prawo do stawki zerowej za postój pojazdu nie dłuższy niż 15 minut – pod warunkiem pobrania z parkomatu biletu zerowego.

   Więcej o zasadach parkowania w SPP na stroniehttps://spp.szczecin.pl

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!