Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Kolorowa Kraina zaprasza!

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Kolorowa Kraina zaprasza!
   Kolorowa Kraina
   Kolorowa Kraina
   Kolorowa Kraina

   Wszystkie dzieci z Dąbia, i nie tylko, mogą już bezpiecznie korzystać z całkiem nowego, pełnego atrakcji placu zabaw.

   Zakład Usług Komunalnych zakończył realizację kolejnego projektu ze Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, tym razem skierowanego przede wszystkim do najmłodszych  mieszkańców naszego miasta. To Kolorowa Kraina dla dzieci, która pojawiła się na niezagospodarowanej dotychczas części terenu przy ul. Bośniackiej. 

   - Zadanie obejmowało budowę nowoczesnego placu zabaw, składającego się z certyfikowanych urządzeń zabawowych i sprawnościowych. W Kolorowej krainie na dzieci czekają  dwa duże, kolorowe zestawy zabawowe ze zjeżdżalniami, mostkami i tunelami. Do dyspozycji maluchów są też m.in.: ścianka wspinaczkowa, bujaki, równoważnie, karuzela i huśtawka. Wszystkie urządzenia są ustawione na bezpiecznej nawierzchni piaskowej - powiedziała Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. 

   W ramach inwestycji powstało także ogrodzenie oraz chodniki, które połączyły plac zabaw z sąsiadującymi z nim: skateparkiem i strefą sportową. Są też nowe ławki, kosze na śmieci i tablice informacyjne. Oczywiście nie mogło zabraknąć również nowej zieleni. W pobliżu Kolorowej krainy zasadzono 9 wierzb, 11 klonów oraz ozdobne byliny. Wysiano także trawnik.

   Wykonawcą inwestycji była firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak, a koszt jej realizacji to 1 020 968,73 zł.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!