Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Kolejny projekt SBO. Trampoliny na Pogodnie

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Biegać, skakać, (prawie) latać można już w parku międzyosiedlowym Kutrzeby. Wszystko dzięki realizacji kolejnego projektu ze Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

   Tym razem projekt zgłoszony i wybrany przez mieszkańców zakładał rozbudowę istniejącego już placu zabaw. W ten sposób międzyosiedlowy park rekreacyjny, zlokalizowany między ulicami Taczaka i Kutrzeby, znacznie poszerzył swoją ofertę dla najmłodszych.


   Jakie nowości czekają tam na żądne zabawy dzieci?

   - W parku stanęło wysokie na ponad 4 metry linarium, po którym można się wspinać i skakać - informuje Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Pojawił się zestaw trampolin dla małych skoczków, w tym trampolina integracyjna, z której mogą korzystać dzieci na wózkach. Do ich potrzeb dostosowana jest również piaskownica integracyjna. Nad nią zamontowana została specjalna osłona cieniująca.


   Na placu zabaw pojawiły się także nowe huśtawki, bujak oraz 20-metrowa tyrolka. Są dodatkowe ławki i kosze na śmieci oraz więcej zieleni.  Zasadzono 22 drzewa, m.in.  czeremchy, czereśnie, klony i wiązy.


   Zadanie pn. „Park trampolin oraz linarnia w parku międzyosiedlowym” zrealizował Zakład Usług Komunalnych, a jego koszt to ponad 670 tys. zł.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!