Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   15°

   Kolejna pompa odnowiona

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Kolejna pompa odnowiona
   Pompa_1.jpg
   Pompa_2.jpg
   Pompa_3.jpg
   Pompa_4.jpg

   W Szczecinie jest 130 pomp, które usytuowane są w różnych częściach naszego miasta. Te urządzenia mają zagwarantować mieszkańcom miasta dostęp do wody w sytuacjach nadzwyczajnych. Choć Szczecinianie nie musza się bać, że w ich kranach wody zabraknie, to pracownicy ZWiK o pompy bardzo dbają. Teraz odnowiona została ta w okolicy jeziora Głębokie.

   Naprawiona została część podziemna – ssąco tłocząca. Oprócz tego wyczyściliśmy i odmalowaliśmy część naziemną. Teraz nie tylko służy mieszkańcom, ale także cieszy oko. Przypominamy jednak, że woda z niej płynąca jest zdatna do spożycia wyłącznie po przegotowaniu, czyli zupełnie inaczej niż nasza kranówka. Naprawiona pompa stoi przy ulicy Pogodnej 34.

   W Szczecinie mamy dwa rodzaje pomp – zwykłe i tak zwane „berlinki”. Pracownicy ZWiK od wielu lat dbają o nie - konserwują i naprawiają tak, aby urządzenia nadal cieszyły oko mieszkańców i turystów odwiedzających Szczecin, ale były także funkcjonalne.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!