Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Klubik Wielokulturowy dla dzieci uchodźców czyli MBP pomaga Ukrainie

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Klubik Wielokulturowy dla dzieci uchodźców czyli MBP pomaga Ukrainie

   Miejska Biblioteka w Szczecinie włącza się aktywnie w działania na rzecz uchodźców z Ukrainy. Nie możemy być obojętni wobec krzywdy wyrządzonej przez wojnę. Połączmy siły, pomóżmy tak, jak potrafimy najlepiej. Przekażmy te informacje naszym ukraińskim Przyjaciołom, którzy znaleźli schronienie w Szczecinie.

   Klubik Wielokulturowy dla dzieci

   Wraz z Fundacją Pełnia Wyrazu i Refugees Szczecin w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) organizujemy Klubik Wielokulturowy dla dzieci w wieku 5-12 lat. Klubik rusza 9 marca.

   Zapewniamy dzieciom opiekę od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00.

   Od 9 marca (środa) zapraszamy dzieci uchodźców do Klubiku, w którym nasi bibliotekarze i wolontariusze zadbają o zorganizowanie aktywności, m.in.:

   wspólne czytanie

   nauka języka polskiego

   gry planszowe

   zajęcia plastyczne

   spacery

   dostęp do komputerów i internetu 

   Poszukujemy wolontariuszy, którzy mogliby pomóc w opiece nad dziećmi. Jeśli jesteś taką osobą, zapraszamy do kontaktu: tel. 666 871 342, mail:wielokulturowo.wsparcie@gmail.com

   Adres: ProMedia, al. Wojska Polskiego 2 https://goo.gl/maps/DqdaHbUgbaE9whfJ8

   Stanowiska komputerowe z dostępem do internetu

   W czytelni ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) udostępniamy trzy stanowiska komputerowe z dostępem do internetu i z możliwością wydruku podstawowych dokumentów urzędowych.

   Pomagaj i czytaj

   Filia nr 19 (ul. Włościańska 1) organizuje kiermasz. Ci, którzy postanowią otworzyć serca i „portfele” i wesprą finansowo konto Związku Ukraińców Polskich w Szczecinie (min. kwota 10 zł.), mogą liczyć na darmowy prezent książkowy do odebrania w filii. Wśród prezentów znajdą Państwo m.in.: kryminały, powieści obyczajowe, książki dla dzieci i młodzieży popularnych autorów. Warunkiem otrzymania prezentu jest okazanie dowodu wpłaty. 

   Wpłat należy dokonać na poniższe dane:

   Związek Ukraińców w Polsce oddział w Szczecinie

   20 1090 1492 0000 0001 4312 2731

   Kod SWIFT WBKPPLPP

   Zbiórka dla dzieci

   W filiach nr 6 (ul. Dziennikarska 39) i nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) organizujemy zbiórkę dla dzieci uchodźców przebywających w Szczecinie. Zapraszamy do przynoszenia puzzli, materiałów szkolnych i plastycznych (np. kolorowanki, bloki, kredki, farby, flamastry, piórniki) oraz zabawek sensorycznych do zajęć z terapeutami. Prosimy o przedmioty nowe lub używane, w bardzo dobrym stanie. Wszystkie przekażemy potrzebującym. Zbiórka trwa do soboty 19 marca.

   Zbiórka artykułów pierwszej pomocy

   Filia nr 12 (ul. Marcina 1) zbiera artykuły pierwszej pomocy: bandaże, opaski uciskowe, plastry, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Prosimy sprawdzać daty ważności.

   Zbiórka trwa do soboty 19 marca.

   Zbiórka książek w języku ukraińskim

   Drodzy Czytelnicy i ludzie dobrej woli! Przyjmiemy książki w języku ukraińskim.

   Jeśli posiadacie takie książki i chcecie się nimi z nami podzielić, zapraszamy do Waszej najbliższej filii w godzinach jej otwarcia. Lista filii dostępna na stronie MBP w zakładce FILIE https://mbp.szczecin.pl/nasze-filie/

   Punkty wsparcia

   Refugees Szczecin

   Dworcowa 2/100 (wejście od podwórka).

   Refugees Szczecin oferuje osobom dorosłym wsparcie przy wypełnianiu dokumentów,

   pomoc prawną, formalną.


   Fundacja Pełnia Wyrazu

   Dworcowa 2/106 (wejście od podwórka)

   Fundacja Pełnia Wyrazu zaprasza dzieci do Klubiku Wielokulturowego, a dorosłym zapewnia wsparcie psychologiczne i życzliwą rozmowę.

   Zapraszamy do kontaktu: tel. 737 337 064,  mail: wielokulturowo.wsparcie@gmail.com

   Porady językowe:

   W naszym katalogu bibliotecznym dostępna jest zakładka z książkami do wypożyczenia, do nauki języka polskiego dla obcokrajowców. Wszystkie tytuły z kolekcji znajdują się pod tym linkiem: https://katalog.mbp.szczecin.pl/integro/collection/records/12

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!