Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   21°

   Jest kolejna zniczodzielnia

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Jest kolejna zniczodzielnia

   W Szczecinie mamy kolejną zniczodzielnię. Tym razem znalazła się na cmentarzu w Dąbiu.

   Pierwsza zniczodzielnia ustawiona została na początku roku w Wielgowie. Było to działanie pilotażowe polegające na tym, by sprawdzić jak przyjmie się wśród osób odwiedzających groby najbliższych: czy nie będzie niszczona, czy będą pojawiały się na półkach znicze i nie będą znikały narzędzia zakupione i bezpłatnie udostępniane.

   Okazuje się, że użytkownicy stanęli na wysokości zadania. Nie dość, że chętnie odstawiają zużyte znicze, to wręcz sami donoszą kolejne narzędzia i pozostawiają do użytku dla innych.

   Zgodnie z obietnicą kolejna zniczodzielnia pojawiała się więc na cmentarzu w Dąbiu.

   - Szafa znajduje się w pobliżu wejścia głównego - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - W takim miejscu, by każdy z daleka mógł ją zauważyć. Została przygotowana przez pracowników Zakładu Usług Komunalnych, którzy według własnego pomysłu zbudowali ją przy pomocy zakupionych materiałów. Koszt materiałów to około 1,5 tysiąca złotych.

   W planach jest przygotowanie kilku kolejnych taki konstrukcji. Ustawione zostaną na Cmentarzu Centralnym oraz na cmentarzu w Zdrojach i w Płoni. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie część z nich znajdzie się w wyznaczonych miejscach do końca tego roku.

   Zobacz też: 


   Wszystkich Świętych 2022. Tak będą funkcjonowały cmentarze

   Szczecin. Komunikacja miejska i organizacja ruchu na WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2022

   Ponad 200 strażników miejskich weźmie udział w Akcji "Znicz 2022"

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!