Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Jednorazowe świadczenie dla Ukraińców

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Obywatele Ukrainy, którzy wjechali do Polski bezpośrednio z terytorium Ukrainy od dnia 24 lutego i mają już nadany numer PESEL mogą składać wnioski o przyznanie jednorazowego świadczenia w wysokości 300 zł.

   Wnioski są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15 w kilku punktach na terenie miasta. Świadczenie jest przyznawane bez względu na dochód jako jednorazowe wsparcie przede wszystkim na zakup odzieży, środków czystości czy pokrycie opłat mieszkaniowych.

   - W celu przyspieszenia rozpatrywania wniosku i przyspieszenia wypłaty prosimy o to aby wnioski były wypełnione alfabetem łacińskim - mówi Maciej Homis, rzecznik prasowy miasta ds. pomocy społecznej. - Ułatwi to znacznie proces weryfikacji danych z dokumentacji. Dodatkowo ułatwieniem będzie także posiadanie konta w polskim banku. Wypłata świadczenia nastąpi w tym przypadku szybciej niż w formie gotówkowej. Osoby, które nie będą miały rachunku w banku otrzymają wypłatę świadczenia w gotówce.

   Zgodnie z zapisami ustawy każda dorosła osoba składa wniosek indywidualnie. Nawet jeśli są to osoby spokrewnione, zamieszkujące razem. Wtedy każda z nich wypełnia swój wniosek i otrzyma osobną wypłatę. Rodzice niepełnoletnich dzieci umieszczają ich dane w swoim wniosku.

   Po złożeniu dokumentów każda osoba otrzyma informacje o tym kiedy ma zgłosić się do kasy po odbiór swojego świadczenia.

   Punkty przyjmowania wniosków:

   • Urząd Miasta Szczecin
   • Plac Armii Krajowej 1 (namioty przed budynkiem);
   • Ul. Rydla 39/40 (filia na Prawobrzeżu).
   • Centrum Pomocy Szczecin Ukrainie

   Ul. Marii Skłodowskiej-Curie 4;

   • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie

   Ul. Królowej Jadwigi 45C/U2;

    

   Wszystkie stanowiska będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15.

    

   Załączniki

   • Wniosek_-_jednorazoe_swiadczenie_UKR.pdf

    application/pdf

    Pobierz

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!