Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Informacja ws. sprzedaży węgla

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Informacja ws. sprzedaży węgla

   W odpowiedzi na pytania dziennikarzy informujemy, że zarówno Miasto jak i firmy, które zgłosiły swoją gotowość do dystrybucji węgla na terenie Szczecina, są gotowe do natychmiastowego uruchomienia sprzedaży.

   Miasto Szczecin od 8 listopada przyjmuje wnioski i wydaje zaświadczenia uprawniające do zakupu tańszego importowanego węgla. Niestety, nabycie węgla na preferencyjnych warunkach przez szczecinian nie jest możliwe ze względu na to, iż firmy pośredniczące w dalszym ciągu nie mogą zarejestrować się na rządowej stronie internetowej: www.cieplo.gov.pl .

   - Rejestracja ta jest warunkiem koniecznym do podpisania umowy na zakup preferencyjnego węgla z podmiotem wprowadzającym oraz ustalenia harmonogramu odbioru ze wskazanych składów - mówi Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Z niewiadomych względów Ministerstwo Aktywów Państwowych do tej pory nie stworzyło dla firm pośredniczących takiej możliwości, mimo że jest ona przewidziana ustawą. Problem ten dotyczy także innych okolicznych gmin, które zamierzają dystrybuować węgiel przez firmy pośredniczące. Sytuacja ta skutecznie hamuje dalsze działania i opóźnia rozpoczęcie sprzedaży węgla w Szczecinie oraz innych gminach.

   Mając na uwadze zapowiadane ochłodzenie Miasto interweniuje u Pełnomocniczki Wojewody Zachodniopomorskiego i w Ministerstwie Aktywów Państwowych, jednak do tej pory bezskutecznie. Mamy nadzieję, że ze strony rządowej jest to jedynie niedopatrzenie, które zostanie jak najszybciej wyeliminowane, a nie celowe działanie, blokujące mieszkańcom Szczecina dostęp do tańszego węgla.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!