Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Ferie 2022 z TWORZĘ SIĘ

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Ferie 2022 z TWORZĘ SIĘ

   Zobacz działania galerii TWORZĘ SIĘ podczas ferii 2022.

    

   1. PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK

   Galeria TWORZĘ SIĘ otwarta jest od poniedziałku do piątku dla grup zorganizowanych  w godz. 9:30-16:00 (grupy min. 8 osobowe).

   Należy się zapisać i umówić termin spotkania: tworzesie@gmail.com.

   Wstęp 10 zł/dziecko (opiekunowie bez opłat)

   Wiek 5+

   Dla grup zorganizowanych odbędą się warsztaty twórcze wykorzystujące przestrzeń wystawy "Emocje na miarę". Uczestnicy spotkania otrzymają  mapki, aby samodzielnie badać pokoje emocji wszystkimi zmysłami, nadawać im odpowiednie nazwy, pisać o swoich odczuciach, a także dzielić emocje na przyjemne i te mniej miłe. Podczas spotkania spróbujemy wspólnie wypracować sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami (pudło rozwiązań) oraz podzielić się tymi pozytywnymi (skrzynia radości).

   Wspólnie z grupami zorganizowanymi zaimprowizujemy i zagramy wybrane emocje, aby lepiej im się przyjrzeć i dobrze je poznać.

    

   1. NIEDZIELE

   W niedziele zapraszamy osoby indywidualne do zwiedzania wystawy "Emocje na miarę".

   Wstęp jest bezpłatny ale należy się zapisać na pełną godzinę (do wyboru: 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00)

   Zapisy:tworzesie@gmail.com

   Wiek 4+

   W lutym nie pracujemy w jedną niedzielę tj. 6.02, w pozostałe niedziele zapraszamy w godz. 11:00-16:00.

   W ramach zwiedzania, obecna na miejscu animatorka, wprowadza młodych gości w temat i podpowiada jak korzystać z przygotowanej mapki oraz ścieżki wrażeń, pozwalającej badać pokoje emocji wszystkimi zmysłami. 

    

   1. OPIS WYSTAWY

   Wystawa „EMOCJE NA MIARĘ!”

   Galeria TWORZĘ SIĘ w Domu Kultury „13 MUZ”

   do 31.03.2022

   Co to są emocje? Jak wyglądają i gdzie mieszkają? Czy wydają jakieś dźwięki? Wiemy na pewno, że wszystkie są w nas. Ba! wszystkie są tak samo ważne. Tylko jak je rozpoznać? I jak one się tam wszystkie mieszczą? Jedne emocje przylatują i odlatują jak balonik, inne zostają z nami na dłużej, choć wcale tego nie chcemy, a jeszcze inne znikają tak szybko, jak ulubione lody. W galerii TWORZĘ SIĘ  można przyjrzeć im się z bliska! Zaproszeni do projektu artyści przygotowali instalacje artystyczne oraz pokoje emocji, a młodzi laureaci konkursu „Emocje na miarę” zaprojektowali ich mieszkańców. Jest pokój smuteczków i pokój strachu ale również zdziwienie, spokój, radość czy złość.

   - Udaj się w podróż do świata uczuć i  różnych nastrojów, rozpoznaj je i ponazywaj, wybierz swoją ulubioną ścieżkę i podziel się z nami tym co przeżyłeś/przeżyłaś. Będzie ekscytująco, radośnie, ciekawie ale też szaro, czarno i trochę strasznie. Ale bez obaw. Jak mawia bohater książki „Piaskowy Wilk”, ciemność jest taka jak ją sobie wymyślisz

   Kuratorka projektu: Paulina Ratajczak

   Artyści: Zofia Kiciński, Dominika Wyrobek, Joanna Bronisławska, Paulina Pikiewicz, Karolina Mełnicka, Karolina Gołębiowska, Paweł Kleszczewski, Kasia Zimnoch

   Współpraca: Marek Mierzejewski, Marcin Strugliński, Oskar Ejsmont, Tomasz Gacek, Katarzyna Pawlikowska, Stowarzyszenie OFFICYNA, Pracownia If I had

   Konsultacje psychologiczne: Marzena Zięba

   Projekty maskotek: Pola Iwańska (4l.),Tomasz Tkacz (4l.), Laura Szyłow (7l.) Maja Iwańska (7l.), Hanna Awiżen (10l.), Michalina Lewna (10l) Filip Gacek (11l.), Mikołaj Dziejko (9l.) Weronika Wróblewska (11l.)

    

   Organizatorzy:  Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”

   Wydarzenienia odbywa się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie 2021”. Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!