Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Europejska Noc Muzeów: poznaj szpinakowy pałac

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Podziemia szpinakowego pałacu, gabinet prezydenta Miasta, zabytkowa sala biblioteczna oraz inne najważniejsze pomieszczenia szczecińskiego magistratu. Wszystko to będzie można zwiedzić już 18 maja podczas tegorocznej odsłony Europejskiej Nocy Muzeów.

   Szczeciński Urząd Miasta już po raz kolejny otworzy swoje drzwi przed zainteresowanymi mieszkańcami i turystami. W tym roku, wszyscy chętni będą mogli zobaczyć m.in. oryginalne neobarokowe elementy wystroju najważniejszego gabinetu mieście i sprawdzić na własnej skórze, jak to jest zasiadać w fotelu prezydenckim. Co więcej, będzie to także świetna okazja by poznać historię tego wyjątkowego wnętrza i niezwykłe ciekawostki z nim związane.

   Jednak to nie jedyna atrakcja, która tego wieczoru będzie czekać na zwiedzających. Uczestnicy wydarzenia, oprócz prezydenckiego gabinetu, zwiedzą również schron, znajdujący się w niedostępnych na co dzień podziemiach magistratu. Nie obejdzie się również bez wizyty w innych ciekawych  pomieszczeniach szpinakowego pałacu.  Trasa zwiedzania będzie wiodła poprzez salę sesyjną, w której zapadają decyzje dotyczące przyszłości miasta, salę ślubów, gdzie młodzi mieszkańcy Szczecina ślubują sobie miłość i wierność oraz salę biblioteczną, w której zgromadzono liczne pamiątki z życia stolicy Pomorza Zachodniego oraz wyjątkowe woluminy.

   Tegoroczne zwiedzanie szczecińskiego magistratu w ramach Europejskiej Nocy Muzeów rozpocznie się o godzinie 18.00 i zgodnie z przyjętym planem potrwa do godziny 21.00. Wstęp bezpłatny.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!