Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   23°

   Dzień Rodzicielstwa Zastępczego: Spotkajmy się na festynie i konferencji

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Dzień Rodzicielstwa Zastępczego: Spotkajmy się na festynie i konferencji

   30 maja to Dzień Rodzicielstwa Zastępczego – przy tej okazji Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie organizuje szereg wydarzeń dla rodziców zastępczych oraz mieszkańców miasta.

   Dzień Rodzicielstwa Zastępczego to nie tylko okazja do wspólnego świętowania i podziękowania rodzicom zastępczym za ich trud i ogromne zaangażowanie wkładane w codzienne wychowanie dzieci, które z różnych powodów nie mogą mieszkać ze swoimi rodzicami. To także czas, w którym MOPR chce rozmawiać o potrzebach i sytuacji pieczy zastępczej w naszym mieście.

   Okazją do takiej dyskusji jest konferencja oraz warsztaty pt. „Piecza zastępcza – relacje i potrzeby”, które MOPR organizuje wspólnie Instytutem Psychologii oraz Instytutem Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego. Wydarzenie rozpocznie się 15 maja, o godzinie 10 w auli US przy ul. Krakowskiej.

    

    

   Na konferencję można zapisać się poprzez formularz rejestracyjny: https://forms.gle/yvhwHAVfcJvfxUb56

   - Dla rodziców zastępczych przygotowano warsztaty o tematyce wspierania zmian zachowania u dzieci oraz złości w relacjach dzieci z rodzicami. Warsztaty będą prowadzone przez specjalistów z Uniwersytetu Szczecińskiego - informuje Maciej Homis, rzecznik prasowy miasta ds. pomocy społecznej. 

   Natomiast w sobotę 18 maja MOPR zaprasza wszystkich mieszkańców na Jasne Błonia na festyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. To okazja do wspólnej zabawy oraz integracji środowiska rodzin zastępczych. Podczas festynu MOPR promuje także ideę rodzicielstwa zastępczego, dlatego jest to także doskonała możliwość do zapoznania się z tematem pieczy zastępczej.

    

    

   - Podczas festynu pracownicy ośrodka udzielają pełnej informacji dla potencjalnych kandydatów na rodziców zastępczych - dodaje Maciej Homis. - Wspólną zabawę rozpoczynamy o godzinie 11. 

   Gościem specjalnym wydarzenia będzie Magdalena Różczka, znana aktorka, która jest zaangażowana w tematy rodzicielstwa zastępczego i jest ambasadorem ogólnopolskiej kampanii promującej rodzicielstwo zastępcze.

   Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze w Szczecinie oraz działania prowadzone przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w tym zakresie objęte są Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Szczecin. Konferencja jest także objęta Patronatem Honorowym Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego.

   Patronat medialny nad wydarzeniami objęło wszczecinie.pl, Radio Szczecin oraz Kurier Szczeciński.

   Szczegółowe informacje dotyczące wydarzeń dostępne naszym profilu na FB https://www.facebook.com/ZastepczyDom

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!