Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Dzień otwarty w Schronisku dla zwierząt

   platka platka

   platka platka

   Dzień otwarty w Schronisku dla zwierząt

   Już w najbliższą sobotę szczecińskie Schronisko dla bezdomnych zwierząt otworzy swoje podwoje przed wszystkimi miłośnikami psów i kotów.

   Przypomnijmy, że mowa o zupełnie nowym obiekcie  przy ul. Zwierzęcy Zakątek  1 (rejon ul. Południowej). Jego budowa zakończyła się w ubiegłym roku,  a na początku tego wprowadzili się do niego pierwsi czworonożni lokatorzy. Teraz jest szansa zobaczyć go  na własne oczy.

   Ale oczywiście nie tylko o budynek tutaj chodzi. Podczas dnia otwartego przede wszystkim będzie można poznać jego  mieszkańców, a także dowiedzieć się jak przebiega proces adopcji czy  jak zostać wolontariuszem w schronisku. 

   Na miejscu pojawią się stoiska organizacji społecznych zajmujących się zwierzętami, m.in.: Zwierzęcego Telefonu Zaufania, Zwierzogrodu czy BatMom oraz innych  podmiotów związanych z tym tematem. W planie  są również wykłady specjalistów np. o tym, jak prawidłowo skompletować wyprawkę dla zwierzaka i jak  zabezpieczyć pupila  przed pasożytami. Ze swoimi czytelnikami spotkają się autorki serii książeczek dla dzieci o losach Figi: Kinga Konieczny i Magdalena Kalenin. Będzie też kącik z animacjami dla dzieci oraz  pokaz pierwszej pomocy dla zwierząt. A to wszystko w towarzystwie schroniskowej maskotki – Tuptusia. 

   Podczas wydarzenia będzie można oczywiście zwiedzić nowy obiekt. Trasa spaceru została ustalona tak, aby nie zakłócać spokoju lokatorów, a zwiedzanie będzie odbywało się w niewielkich grupach.

   Dzień otwarty  odbędzie się  w najbliższą sobotę , 1 lipca, w godz. 12 – 16 na terenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie przy ul. Zwierzęcy Zakątek 1. Więcej informacji TUTAJ.   

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!