Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Dostępność w praktyce. Spotkanie dla szczecińskich organizacji pozarządowych

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Dostępność w praktyce. Spotkanie dla szczecińskich organizacji pozarządowych

   Planujesz realizację zadań publicznych w 2024 roku ze środków Miasta Szczecin lub z udziałem innych środków publicznych? Bez dostępności, w myśl nowego zarządzenia, nie będzie to już możliwe.

   W 2019 roku ustawa o zapewnianiu dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami zobligowała podmioty realizujące zadania publiczne do wdrożenia rozwiązań pozwalających na szersze i bardziej otwarte możliwości włączania w te działania osoby ze szczególnymi potrzebami.

   W ślad za ustawą, wszystkie zadania publiczne realizowane ze środków Miasta Szczecin i z udziałem innych źródeł publicznych będą wymagały zapewnienia dostępności podczas ich realizacji – bez względu na miejsce, czas i podmiot realizujący – klub sportowy, fundację czy stowarzyszenie.

   Zapraszamy na spotkanie, podczas którego omówimy praktyczne aspekty dostępności: jak wspierać osoby z niepełnosprawnościami, jak ułatwić dostęp do działań matkom z dziećmi w wózku, kiedy zapewnić alternatywne miejsce na spotkanie.

   - Podpowiemy jak zapewnić dostępność w realizacji zadań publicznych, realizowanych przez szczecińskie organizacje pozarządowe - zachęcają organizatorzy. - Te i wiele innych aspektów dostępności omówi Agata Margraf-Wojciechowska z Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 Szczecin.

   Do udziału w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli szczecińskich organizacji pozarządowych.

   Spotkanie odbędzie się w 23 kwietnia 2024 w godzinach 16.30-18.00 w siedzibie SEKTOR 3 Szczecin (budynek PCK, przy pl. Szarych Szeregów, wejście od ul. Piłsudskiego, vis a vis przystanku tramwajowego).

   Zapraszamy do zgłoszeń poprzez formularz

   Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

   Załączniki

   • Przewodnik_po_dostepnosci_dla_NGO.pdf

    application/pdf

    Pobierz

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!