Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Dom dla Seniora: Mieszkanie do wynajęcia

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Dom dla Seniora: Mieszkanie do wynajęcia

   Seniorzy, którzy ukończyli 70 lat mogą ubiegać się o wynajęcie mieszkania w ramach programu „Dom dla Seniora” znajdujące się w budynku przy ul. Królowej Jadwigi 45. Wnioski przyjmowane są do 7 lipca.

   Położenie budynku łączy w sobie dostępność do wszelkiego rodzaju usług oraz połączeń komunikacyjnych, jednocześnie zapewniając zaciszną atmosferę z dala od zgiełku. Do wynajęcia przeznaczone jest mieszkanie o powierzchni nieco ponad 40 metrów kwadratowych na które składa się pokój, przedpokój, oddzielna kuchnia oraz łazienka.

   Mieszkanie jest zaprojektowane tak aby było dostępne i spełniało wszystkie potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Również otoczenie i budynek wyposażony w windę charakteryzują się szczególną troską o wyeliminowanie wszelkich barier architektonicznych.

   Mieszkania są przeznaczone dla seniorów, którzy nie wymagają całodobowej opieki, ale każde z nich jest wyposażone w system opieki domowej w formule zdalnego monitoringu, który zapewni dodatkowe poczucie bezpieczeństwa. W kwartale działa także dzienny dom pomocy społecznej. W razie potrzeb mieszkańcy mogą zostać objęci także wsparciem w formie usług opiekuńczych.

   O wynajem mieszkania mogą starać się osoby, które:

   - są mieszkańcami Szczecina,

   - ukończyły 70 rok życia (a osoby, które zamieszkają z nimi np. współmałżonek mają nie mniej niż 60 lat),

   - są samotne lub pozbawione wsparcia rodziny,

   - w dniu podpisania umowy nie posiadają prawa do innego lokalu mieszkalnego na terenie miasta lub gmin ościennych;

   - przez okres 36 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku nie posiadały prawa do lokalu na terenie miasta lub gmin ościennych z wyjątkiem prawa najmu lokalu mieszkalnego lub lokatorskiego prawa do lokalu spółdzielczego;

   - których miesięczny dochód gospodarstwa domowego wynosi:

                         - minimum 2185 zł, a maksimum 3381 zł w przypadku gospodarstwa jednoosobowego;

                         - 2341 zł, a maksimum 4526 zł w przypadku gospodarstwa dwuosobowego.

   Wnioski przyjmowane są w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ul. Sikorskiego 3. Dokumenty należy składać w kopercie z dopiskiem "Nabór wniosków na najem mieszkania wspomaganego w ramach Programu "Dom dla Seniora". Można przesłać je także pocztą na adres ośrodka.

   Szczegółowe informacje o kryteriach naboru, wzory dokumentów do wypełnienia oraz dane kontaktowe do osób udzielających informacji można znaleźć na stronie Ośrodka: http://mopr.szczecin.pl/aktualnosci/485/Dom_Dla_Seniora_Mieszkanie_Do_Wynajecia.html

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!