Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Dodatek osłonowy: Ruszyły pierwsze wypłaty

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Dodatek osłonowy: Ruszyły pierwsze wypłaty

   Zgodnie z zapowiedziami w marcu rozpoczęły się wypłaty dodatku osłonowego. Pieniądze z pierwszej transzy trafiły do niemal 7,5 tys. szczecińskich gospodarstw domowych, których właściciele spełnili ustawowe kryteria. W sumie wypłacono ponad 2,1 mln zł.

   W pierwszej kolejności swoje świadczenie otrzymały osoby, które złożyły wniosek do końca stycznia. Zgodnie z zapisami ustawy te osoby otrzymują wypłatę świadczenia w dwóch transzach. Pierwszą połowę przyznanej kwoty otrzymali do 31 marca, druga będzie wypłacona do 4 grudnia.

   Łącznie, styczniu br. wnioski o przyznanie świadczenia złożyło niemal 9 tys. gospodarstw. Niestety Szczecińskie Centrum Świadczeń nie może rozpatrzyć do końca wszystkich wniosków. Chodzi o zbadanie sytuacji osób, które przekroczyły próg dochodowy określony w ustawie. W tej sytuacji musi zostać zbadana ich sytuacja materialna. Dotyczy to ok. 1,5 tys. osób wnioskujących.

   - W przypadku każdej z tych osób wystąpiliśmy do ZUS o przekazanie informacji o wysokości składek zdrowotnych czy wysokości 13. emerytury za 2020 rok, które pomniejszą dochody - mówi Maciej Homis, rzecznik prasowy miasta ds. pomocy społecznej. - Dzięki temu wnioskujący mogą uzyskać prawo do przysługujących im świadczeń. Nie otrzymaliśmy jednak jeszcze odpowiedzi, które są wymagane do zamknięcia tych postępowań. Gdy tylko otrzymamy brakujące dokumenty będziemy mogli przyznać i wypłacić świadczenie osobom, które spełnią ustawowe kryteria.

   Osoby, które złożyły swoje wnioski po 31 stycznia będą sukcesywnie otrzymywać środki w kolejnych miesiącach. W sumie do tej pory do SCŚ wpłynęło nieco ponad 12 tys. wniosków o przyznanie świadczenia.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!