Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Dni Rzemiosła. Jubileusz 15-lecia ZIRZIP

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Dni Rzemiosła. Jubileusz 15-lecia ZIRZIP

   Zachodniopomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, w ramach realizacji zadania publicznego Programu Polski Inkubator Rzemiosła Edycja 2022, zorganizowała 31 stycznia 2023r. w Sali Bankietowej LAWENDA, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Szczecin, Uroczystość Dni Rzemiosła oraz Jubileusz 15-lecia ZIRziP.

   - Promowaliśmy system nauczania zawodowego w systemie dualnym naszego regionu, wartość kwalifikacji rzemieślniczych na poziomie mistrzowskim, czeladniczym i sprawdzającym - mówi Renata Owczarek z Zachodniopomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Szczecinie. -Działalność statutową Izby, Gminę Miasto Szczecin oraz Narodowy Instytut Wolności.

   Wydarzenie uświetnili Swoją obecnością znamienici goście:

   - Pan Piotr Krzystek – Prezydent Miasta Szczecin,

   - Pani Małgorzata Koszewska - Zachodniopomorski Kurator Oświaty, której z dużą przyjemnością złożyliśmy gratulacje, z okazji wyboru i objęcia tak ważnego dla wojewódzkiej edukacji stanowiska, życząc wielu sukcesów w realizacji wszystkich zawodowych zamierzeń,

   - Pan prof. dr hab. Marek Dylewski - Skarbnik Województwa Zachodniopomorskiego,

   - Pani Daniela Arciszewska - Starszy Wizytator Wydziału Wspierania Edukacji Kuratorium Oświaty w Szczecinie,

   - Pani Iwona Potrykus - Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecin,

   - Pan Tomasz Namieciński - Komendant Zachodniopomorskiej Komendy Wojewódzkiej OHP,

   oraz Dyrektorzy partnerskich szkół zawodowych, Centrów Kształcenia Zawodowego, Organizacji Partnerskich i współpracujących, Starszyzna Cechowa, Członkowie Komisji Egzaminacyjnych, Mistrzowie szkolący, Pracownicy organizacji rzemieślniczych.

   Prezes, otwierając uroczystość, przypomniał w krótkim wystąpieniu o rzeczach ważnych na przestrzeni minionych 15 lat, szczególnie odnosząc się do ostatniego pięciolecia, tak istotnego dla przyszłości. Podziękował za wkład pracy Zarządowi Izby, Cechów, pracownikom oraz wszystkim zaproszonym Gościom, bez których trudno by było funkcjonować. Podkreślił, że bez możliwości współpracy z Województwem Zachodniopomorskim, Miastem Szczecin, Zachodniopomorską Wojewódzką Komendą
   OHP nasza praca miałaby niewątpliwie inny wymiar. Bez Rzemieślników, Partnerów, Współpracowników i Pracowników nie byłoby nas. Wszyscy, z których pomocą, dla których i z którymi pracujemy, tworzą rzeczywistość, w której Izba nadal chce mieć swoje miejsce.

   Pan Prezydent Piotr Krzystek, zabierając głos, jak zawsze podzielił się z nami swoim optymizmem, akcentując wsparcie. Nie unikając tematu trudnych czasów, z jakimi przyszło nam wszystkim się mierzyć, docenił potrzebę naszych działań na rzecz rozwoju rzemiosła i gospodarki. Życzył wytrwałości w pokonywaniu przeciwności, satysfakcji i wielu spotkań z okazji kolejnych jubileuszy.

   Pani Katarzyna Koszewska - Zachodniopomorski Kurator Oświaty, w swoim wystąpieniu nakreśliła w sposób merytoryczny sprawy oświaty i toczących się w niej zmian. Doceniając tradycję, wkład pracy rzemiosła w dziedzinę edukacji zawodowej młodzieży, pogratulowała nam dotychczas wypracowanej, stabilnej pozycji, mimo wciąż młodego wieku, życząc dalszego rozwoju przy realizacji kolejnych przedsięwzięć.

   Głos zabrali także Pan prof. dr hab. Marek Dylewski - Skarbnik Województwa Zachodniopomorskiego i Pan Tomasz Namieciński - Komendant Wojewódzki ZWK OHP. Nawiązując do trwającej współpracy złożył gratulacje, i jak przedmówcy, życzył nowych wyzwań, perspektyw wspólnego działania w kolejnych latach. Za wszystkie pozytywne słowa w wystąpieniach naszych Gości, Zbigniew Maciaszek- Prezes ZIRziP serdecznie podziękował i uznał je za drogowskaz na dalsze prognozowanie planów rozwojowych.

   Tradycyjnie już, zaproszono naszych wyjątkowych gości na poczęstunek. Spotkanie, po przerwie spowodowanej pandemią, odbyło się w atmosferze życzliwości i nadziei na przyszłe, owocne działania. Zamykając etap tegorocznego świętowania, Prezes Zachodniopomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości zaprosił gości na kolejną uroczystość w 2024r.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!