Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Colors Revolt w Pradze. Wymiana młodzieży

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Colors Revolt w Pradze. Wymiana młodzieży
   011 Praga.jpg
   05 Praga.jpg
   03 Praga.jpg
   06 Praga.jpg
   07 Praga.jpg
   012 Praga.jpg

   Połączenie teatru, sztuki ulicznej a na koniec flash mob – to wszystko i jeszcze więcej miało miejsce w Pradze, gdzie w dniach 17- 21 maja b.r. dziesięciu uczestników z Pracowni Teatralnej Pałacu Młodzieży, pod opieką Marcela Mroczka i Moniki Wilczyńskiej wzięło udział w trzecim, ostatnim etapie międzynarodowego projektu!

   Międzynarodowy projekt dla młodzieży

   Projekt realizowany we współpracy z partnerami z Niemiec i Czech, a dofinansowany przez Deutsch-Polnisches Jugendwerk - Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży rozpoczął się w styczniu tego roku. Wtedy młodzież spotkała się w miejscowości Babenhausen (Bawaria), gdzie realizowany był I etap. Kolejny, odbył się w marcu w Szczecinie. Wtedy to Pałac Młodzieży był gospodarzem spotkania młodzieży polskiej, niemieckiej i czeskiej.

   Szczecińska młodzież odwiedziła Pragę

   W maju tego roku przyszedł czas na podsumowanie i końcową realizację wszystkich zaplanowanych wcześniej działań. To właśnie w różnych miejscach stolicy Czech, młodzieżowa grupa kontynuowała naukę współpracy w grupie, wymieniała się doświadczeniami, tworzyła własny mural (Parukářka Park) i przygotowała performance.

   Każdy dzień upływał na wielu działaniach. Zakwaterowani w bazie skautów w dzielnicy Bohnice, po Pradze przemieszczali się metrem, autobusami i tramwajami. Było to dla nich dodatkowym doświadczeniem i nauką, jak w zwartej grupie podróżować po wielkim mieście.

   Na Starym Mieście w Praskim Kreatywnym Centrum młodzież miała możliwość ćwiczeń i czas na inspirujące rozmowy, gdy za oknem turyści tłoczyli się pod słynnym Zegarem Astronomicznym Orloj. Grupie udało się zobaczyć m.in. Praski Zamek, Złotą Uliczkę, Metronom i Mur Lennona, ścianę na której od ponad 40 lat graffiti zmienia się z dnia na dzień, i do której przybywają turyści z całego świata! Młodzież obejrzała również film dotyczący historii tego miejsca.

   W sobotę, przed najważniejszym występem, grupa intensywnie ćwiczyła około trzech godzin w urokliwej, zielonej części wyspy Kampa, na którą dotarli Mostem Karola, wypełnionym tłumem turystów. Potem przy murze pokrytym graffiti, w pobliżu Wełtawy, miejscu z Widokiem na Most Karola, pełnym turystów i spacerowiczów rozpoczął się flash mob, w którym młodzież za pomocą ciał i rekwizytów przekazała widzom swoją wizję świata. Symboliczne gesty i układy odzwierciedlały ich bunt i niezgodę na to z czym chcą walczyć w przyszłości. Na koniec łańcuch, zbudowany z ich ciał, tworzący mur, pod wpływem własnego ciężaru i pozornego balansu rozleciał się, dając nadzieję na przetrwanie buntu i wywalczenie dobra. Występ został nagrodzony oklaskami i był nagrywany przez przypadkowych przechodniów.

   Praga to piękne, niezwykłe miasto, które zachwyciło uczestników zielenią i piękną architekturą. Z ostatniej części projektu każdy z uczestników zabrał do domu ogrom doświadczeń, wspaniałych przeżyć, radość z nowych przyjaźni i kartkę ze słowami o sobie, które uczestnicy wpisywali sobie na pamiątkę.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!