Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   22°

   Bo Nowe Jest Nadzieją. Forum Młodych w Szczecinie

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Bo Nowe Jest Nadzieją. Forum Młodych w Szczecinie

   Blisko 3000 uczniów ze szczecińskich szkół spotka się osobiście z zespołami transplantacyjnymi oraz osobami po przeszczepieniu. Młodzież pozna ciekawe, często wzruszające historie już 3 kwietnia podczas Forum Młodych - Bo Nowe Jest Nadzieją, które odbędzie się  w Netto Arenie.

   To drugie takie wydarzenie w Polsce po edycji gdańskiej, która miała miejsce w styczniu tego roku. Tym razem Fundacja Pasjonaci Życia wspólnie z miastem Szczecin zapozna młodzież ze szczecińskich szkół ponadpodstawowych z tematyką donacji i transplantacji narządów w Polsce.


   - Cieszymy się, że Forum zagości w naszym mieście z ważnym przekazem, który - mamy nadzieję - skutecznie trafi do osób wchodzących w dorosłość. Pokażemy blisko 3000 uczniów czym tak naprawdę jest transplantacja. Młodzi dowiedzą się, że dla wielu chorób to jedyna szansa na drugie życie i dlaczego tak ważna jest deklaracja woli oddania po śmierci narządów do przeszczepienia, co sam mocno wspieram – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

   - Po sukcesie gdańskiego Forum, z udziałem 3000 młodych ludzi z 37 szkół Gdańska, Sopotu i Gdyni, Żukowa i Malborka postanowiliśmy powtórzyć wydarzenie w Szczecinie, który jest  jednym z najważniejszych polskich ośrodków transplantacyjnych - informuje Arkadiusz Pilarz. - W ciągu ponad dwóch godzin młodzież w Netto Arenie będzie miała okazję posłuchać kilkunastu wywiadów  z ekspertami - lekarzami transplantologami z całej Polski, koordynatorami transplantacyjnymi i przede wszystkim poznać osoby po przeszczepieniu, które ze sceny opowiedzą swoje wzruszające historie.

   - Powtórzę to, co mówiłem w Gdańsku - dajemy przede wszystkim rzetelne informacje, a nie wiadomości przekazywane na zasadzie, że ktoś gdzieś coś usłyszał. Wpływamy w ten sposób na wrażliwość młodych ludzi – mówi dr hab. Maciej Romanowski – transplantolog, kierownik szczecińskiej Kliniki Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1, który zainspirowany gdańskim Forum postawił sobie za cel, by kolejne spotkanie odbyło się w Szczecinie.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!