Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   BikeS wraca po wirusowej przerwie

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   6 maja po pięciu tygodniach „kwarantanny” BikeS wraca na ulice. Rząd odwołał zakaz korzystania z rowerów miejskich.

   Wprawdzie epidemia trwa nadal, ale rząd „odmroził” rowery miejskie. Ogłoszony 1 kwietnia zakaz korzystania z rowerów miejskich obowiązuje do 5 maja 2020 roku – informuje najnowsze Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ograniczeń związanych z epidemią. To oznacza, że 6 maja BikeS może wrócić na ulice Szczecina.

   Zapełnianie stacji zacznie się w środę rano. W śródmieściu do dyspozycji osób zarejestrowanych w BikeS będzie 350 rowerów, na Prawobrzeżu 170.

   15 maja system zostanie uzupełniony o 63 nowe rowery.

   - Pracownicy NiOL podczas naprawy czy transportu rowerów będą dezynfekować elementy najczęściej dotykane manetki, siodełko, kierownica, klawiatury terminali, ale nie mogą tego robić po każdym wypożyczeniu roweru - mówi Wojciech Jachim Rzecznik NiOL. - W związku z tym NiOL operator roweru miejskiego apeluje o zachowanie szczególnych środków ostrożności.

   Zalecenia dla użytkowników BikeS:

   · Używaj podczas jazdy rękawiczek jednorazowych, ewentualnie rękawiczek zdezynfekowanych zgodnie z zaleceniami Sanepidu. Jeśli nie masz rękawiczek, dezynfekuj dłonie przed i po wypożyczeniu roweru;

   · W trakcie poruszania się po mieście nie dotykaj twarzy, zwłaszcza okolic nosa, oczu i ust.

   · Po dotarciu do celu podróży umyj dłonie wodą z mydłem.

   Przypominamy, że na stacjach typu Nextbike (te, w których adaptery zamków są na przednim kole, jak na foto) rowery można wypożyczać za pomocą aplikacji Nextbike i kodu QR (czyli bez dotykania klawiatury terminalu).

   W sprawach reklamacji prosimy kontaktować się wyłącznie za pośrednictwem email: bies@bikes-srm.pl oraz infolinii 91 50 65 200.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!