Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Bezpłatne badania słuchu w Filharmonii

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Bezpłatne badania słuchu w Filharmonii

   W Światowy Dzień Słuchu 3 marca zapraszamy do Filharmonii w Szczecinie na bezpłatne badania słuchu. W godzinach 10:00-14:00 będą je przeprowadzać specjaliści z Centrum Słuchu i Mowy „Medincus”.

   Żyjemy w rzeczywistości permanentnego hałasu i słyszymy coraz gorzej. To wstydliwy problem, do którego albo się nie przyznajemy albo bagatelizujemy, pozwalając mu się pogłębiać. Tymczasem wczesna diagnoza może uratować nasz słuch i zapobiec m.in. wykluczeniu i wycofaniu się z życia społecznego.

   W najbliższy piątek będziemy obchodzić Światowy Dzień Słuchu – zainicjowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) by podnieść świadomość w tematach dotyczących zapobiegania głuchocie i utracie słuchu oraz promować profilaktykę słuchu na całym świecie.

   - Z tej okazji właśnie w piątek, 3 marca, w godzinach 10:00-14:00 wraz z Zachodniopomorskim Centrum Słuchu i Mowy „Medincus” zapraszamy do Filharmonii wszystkich chętnych do wzięcia udziału w bezpłatnym badaniu słuchu - mówi Katarzyna Plater-Zyberk, rzecznik prasowy Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Odbędzie się ono w holu Filharmonii, przy kręconych schodach.

   Celem takiego badania jest ocena ogólnego stanu aparatu słuchowego oraz ewentualnych ubytków – jest ono niezwykle ważne i mówi o tym, czy powinniśmy bardziej zatroszczyć się o własny słuch. Powinno się je wykonywać regularnie, by odpowiednio wcześnie wykryć i zaradzić problemom.

   My niezmiennie zapraszamy na koncerty w Filharmonii, ale mamy świadomość, że nawet najdoskonalsza pod względem akustyki sala koncertowa nie zapewni pełni wrażeń, jeśli najpierw nie zadba się o niezwykle czuły mechanizm, który każdy z nas nosi stale przy sobie: własne uszy. Dlatego warto zrobić sobie prezent i nie tylko odwiedzić nas na koncercie, ale też zbadać słuch u specjalistów z Centrum „Medincus”.

   Do usłyszenia w Filharmonii!

   Więcej na temat korzyści, jakie płyną z dbałości o słuch znajdziecie Państwo na stronie kampanii i festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!