Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Aura za oknem nie wskazuje, ale rozpoczynają się ferie zimowe!

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Aura za oknem nie wskazuje, ale rozpoczynają się ferie zimowe!

   W naszym województwie ferie potrwają od 13 do 24 lutego. Aby ten wypoczynek był bezpieczny, należy przypomnieć dzieciom i młodzieży podstawowe zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu, zarówno tym, którzy pozostaną w czasie ferii w mieście, jak i tym, którzy wypoczywać będą na zorganizowanych wyjazdach.

   W związku z tym w szczecińskich szkołach i przedszkolach od stycznia do ostatniego dnia zajęć przed feriami odbyło się szereg spotkań ze Strażą Miejską. Strażniczki szkolne z Referatu Profilaktyki przypominały, jak bezpiecznie „przetrwać” w czasie zimowego wypoczynku. - Funkcjonariuszki wspominały o bezpiecznych zabawach podczas wyjazdu w góry, ale także ostrzegały przed kontaktami z osobą obcą w realu, jak i tą wirtualną, poznaną w sieci - mówi st. insp. Joanna Wojtach ze szczecińskiej Straży Miejskiej. Poruszano również kwestię, co robić gdy atakuje nas agresywny pies oraz jak udzielić pierwszej pomocy osobie, która tego potrzebuje. Zrealizowano 171 prelekcji z tematów: „Bezpieczne ferie”, „Cyberprzemoc”, „Obcy”, „Bezpieczny w domu”, „Rozumiemy zwierzęta” i „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. W sumie w zajęciach wzięło udział 4913 uczniów z przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!