Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   78. urodziny Szczecina

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Czas na coroczne świętowanie! 5 lipca 78. rocznica objęcia miasta przez polską administrację. Z tej okazji już 2 lipca będziemy świętować w Ogrodzie Różanym. 

   Będą 2 urodzinowe torty, każdy oczywiście po 78 kg. Będą koncerty szczecińskich artystów, będą zabawy i animacje dla najmłodszych. A na koniec tak lubiana i oczekiwana przez wielu, oczywiście urodzinowa potańcówka.

   Niedziela 02. lipca

   78. Urodziny Miasta

   godz.12.00

   Tort urodzinowy 2x78 kg

   godz. 12.00-16.00

   Interaktywna strefa zabaw i animacji dla dzieci na polanie

   godz. 12.00-15.00

   Koncerty

   LOS CAFE

   Szczeciński zespół grający muzykę z gatunku tango nuevo, musette, bolero – wykonywane przez nich utwory, pełne emocji i temperamentu są twórczo transponowane i interpretowane przez wybitnych instrumentalistów. W repertuarze zespołu znajdują się pozycje takich mistrzów gatunku jak : Carlos Gardel, Richard Galliano, Astor Piazzola, Henry Mancini, Lars Danielsson …

   LOS CAFE przeniesie słuchaczy w muzyczny świat południowoamerykańskich rytmów i w  specyficzny obszar przemian gatunkowych etnicznej muzyki początków XX wieku. Zanim tango jako gatunek okrzepło w określony rytm i zawojowało Europę i świat, jako popularny taniec ewoluowało w Ameryce Południowej od muzyki przedmiejskich knajp, faveli i portowych tawern. Jak wiele ta muzyka niesie w sobie emocji pokazuje fakt, że o to, gdzie powstał gatunek milongi, uznawanej za prekursora tanga, do dziś toczy się zażarty spór kulturowy pomiędzy Argentyną a Urugwajem… Słuchacze mogą te emocje odnaleźć w muzyce w wykonaniu LOS CAFE! 

    

   Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej Gdańsk

   Orkiestra jest wizytówką Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz całej formacji. Tworzy ją 25 muzyków w marynarskich mundurach. Zapewniają oprawę świąt państwowych, w tym z udziałem najwyższych władz państwowych oraz ceremonialną oprawę uroczystości służb mundurowych. Jest także blisko społeczeństwa, uświetniając uroczystości lokalne i regionalne. Poza utworami marszowymi w swoim repertuarze orkiestra ma muzykę popularną, filmową i musicalową w aranżacjach na orkiestrę dętą.

   Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej jest obok Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza, jedną z dwóch orkiestr istniejących w Straży Granicznej. W ubiegłym roku obchodziła jubileusz 70. lecia.

   Różanek / Sawaszkiewicz

   Różanek to autor i wykonawca, na co dzień aktor Teatru Polskiego w Szczecinie. Wydał w maju pierwszy solowy album, zatytułowany Płyta krótkogrająca. Borys Sawaszkiewicz to producent muzyczny tej płyty, na co dzień pianista i lider grupy Chango.

   Obaj artyści lubią wspólnie tworzyć, ale przetwarzać to co już stworzyli lubią nie mniej. Recital Różanek / Sawaszkiewicz jest kameralną w formie i przestrzenną w brzmieniu interpretacją Płyty krótkogrającej na fortepian i głos.

   godz. 16.00-19.00

   Urodzinowa potańcówka kręcić się będzie wokół przebojów z rodzimego podwórka. Nie zabraknie szlagierów, ponadczasowej klasyki i hitów nieco bardziej nowoczesnych. Na liście znajdzie się także muzyka nawiązująca do naszego pięknego Miasta.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!