Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   30°

   Zaczynamy targi Bud-Gryf & Home

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Zaczynamy targi Bud-Gryf & Home

   Już za moment rozpoczną się największe targi budowlane i wyposażenia wnętrz na Pomorzu Zachodnim. Od piątku do niedzieli w Netto Arenie będzie można znaleźć mnóstwo budowlanych inspiracji.

   31. edycję Targów rozpoczniemy punktualnie w południe. Nieco wcześniej, bo od godz. 10.00 salę konferencyjną Netto Areny wypełnili specjaliści z zakresu energetyki i odnawialnych źródeł energii, którzy rozmawiają o szansach rozwojowych, perspektywach finansowania oraz korzyści dla samorządów z inwestowania w OZE w ramach 15. Konferencji „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu” współorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

   - Na odwiedzających targi Bud-Gryf & Home będzie czekać ponad 100 wystawców z branży budowlanej i wyposażenia wnętrz, którzy zajmą płytę główną, antresolę, hol a także teren przed halą informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. -   Przedstawiciele firm zaprezentują nie tylko gotowe produkty, ale także udzielą fachowych porad, doradzą jakich rozwiązań użyć, tak abyśmy nie żałowali oraz udzielą targowych rabatów na zakup usług i produktów. Nie zabraknie także prezentacji nowych technologii, materiałów budowlanych, maszyn, narzędzi i innowacyjnych rozwiązań grzewczych.

   Ci, którzy są już na etapie wykończeniowym lub szykują się do wiosennych remontów z pewnością znajdą wiele inspiracji. Podczas marcowych targów zaprezentowane zostaną dekoracje, materiały wykończeniowe, wyposażenie dla domów i mieszkań.

   Mini Targi Zieleni

   Skoro mowa o dekoracjach i upiększaniu, to koniecznie trzeba będzie zajrzeć na Mini Targi Zieleni, które będą ulokowane na antresoli (1 piętro). W tym miejscu będzie można nabyć najpiękniejsze rośliny doniczkowe. Palmy i to nie te wielkanocne, kaktusy, ozdobne krzewy, rośliny rabatowe i balkonowe, cebulki kwiatów, sukulenty, a także krzewy iglaste i liściaste, różaneczniki czy azalie – wszystko będzie można kupić i zabrać ze sobą do domu lub ogrodu.  Zieloną ofertę uzupełnią stoiska z dekoracjami do domu, obrazami, wyrobami z wikliny oraz słomy.

   Renowacja starych mebli

   Będzie też coś dla tych, którzy lubią dłubać w drewnie. Podobnie jak w poprzednim roku Rzuć Pan Okiem zaprasza na warsztaty o tematyce „Podstawy odnawiania mebli - teoria i elementy warsztatowe”.  To doskonała okazja podszkolenia się i uzyskania fachowych porad. Zajęcia są dedykowane osobom bez doświadczenia, planującym dopiero pierwsze samodzielne prace ze starymi meblami a także dla tych, którzy metodą prób i błędów postawiły swoje pierwsze kroki i potrzebują usystematyzowania podstawowych wiadomości.

   Targowe studio

   Wystawcy będą dzielić się wiedzą nie tylko przy stoiskach. W czasie Targów będzie funkcjonowało Targowe Studio, w którym zagoszczą przedstawiciele firm wystawienniczych, architekci, eksperci z branży budowlanej oraz wykonawcy. Tematem wiodącym będą działania na rzecz klimatu i ochrony środowiska. Studio będzie nadawało przez dwa dni: piątek i sobotę w godz. 12:00-17:00. W niedzielę nasz prowadzący będzie odwiedzał stosika wystawców na płycie hali.

   Wyróżniony Wyrób

   Zgodnie z tradycją stoiska wystawców zostaną poddane ocenie naszego targowego jury, które z niezwykłą pieczołowitością dokona weryfikacji zgłoszonych produktów, a następnie wręczy medale „Wyróżniony Wyrób” tym, które charakteryzują się najwyższą jakością i nieprzeciętną funkcjonalnością. Wyróżnienie szczecińskich targów stanowi w branży budowlanej dowód rekomendacji ekspertów zasiadających w komisji konkursowej.

   Tegoroczne targi Bud-Gryf & Home odbędą się w hali Netto Arena przy ul. Szafera w dniach 22-24 marca. Wstęp, parking oraz szatnia będą bezpłatne.

   Więcej informacji na stronie www.zstw.szczecin.pl.  

    

   Program targów Bud-Gryf & Home

   Piątek 22.03.2024

   10:00- 15:00 XV Konferencja OZE „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu” Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, sala konferencyjna I piętro

   12:00- 18:00 Prezentacje wystawców na stoiskach

   12:00- 18:00 Mini Targi Zieleni, antresola

   12:00- 18:00 Konkurs Wyróżniony Wyrób

   12:00- 18:00 Strefa Małego Budowlańca- strefa animacyjna dla dzieci, hol

   12:00- 18:00 Ekspozycja Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, hol

   Program studia targowego:

   12:00 Uroczyste otwarcie targów

   12:30 Renowacja mebli- rozmowa z Pawłem Machometem „Rzuć Pan Okiem”

   13:00 Działania na rzecz klimatu - głęboka termomodernizacja budynków - audyt energetyczny oraz działania zmniejszające zapotrzebowanie na energię, dr inż. arch. Karolina Kurtz- Orecka, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny

   14:00 Ekologia, ekonomia i zdrowie- pij kranówkę, Hanna Pieczyńska, Zakład Wodociągów i Kanalizacji Szczecin

   15:00 Ekologiczny i energooszczędny dom- zacznij od odpowiedniego planu i projektu pod okiem architekta, Mikołaj Heigel, Pracownia Architektoniczna Grafit

   16:00 Zielona hipoteka, Tomasz Sulikowski, PKO Bank Polski

    

   Sobota 23.03.2024

   10:00- 17:00 Prezentacje wystawców na stoiskach

   10:00- 17:00 Mini Targi Zieleni, antresola

   10:00- 17:00 Strefa Małego Budowlańca- strefa animacyjna dla dzieci, hol

   10:00- 16:00 Podstawy odnawiania mebli- warsztaty z Pawłem Machometem „Rzuć Pan Okiem”

   10:00- 17:00 Ekspozycja Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, hol

   od 10:00 konkursy na stoisku Real Kingdom, stoisko nr 55

   Program studia targowego:

   12:00 Domy prefabrykowane żelbetowe - szybkość, trwałość, ekologia, Dominik Hołyst - architekt prowadzący, FLiXHOME Domy Prefabrykowane

   13:00 Nowoczesne instalacje grzewcze dla domu, Bartosz Pryl, Eko-System Polska

   13:30 Izolacje poliuretanowe w nowoczesnym budownictwie- jak sprawdzają się z biegiem lat użytkowania, Piotr Krzyżanowski, Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Natryskowych

   14:00 Odkryj potencjał zielonych dachów z Greenfond, Adam Biwan, Contra M

   15:00 Moda na zieleń- przegląd roślin, które warto mieć w domu i w biurze, Anna Kubiak, kwiaciarnia Zielona Moda

   16:30 Podsumowanie warsztatów z renowacji mebli, Paweł Machomet „Rzuć Pan Okiem”

    

   Niedziela 24.03.2024

   10:00- 17:00 Prezentacje wystawców na stoiskach

   10:00- 17:00 Mini Targi Zieleni, antresola

   10:00- 17:00 Strefa Małego Budowlańca- strefa animacyjna dla dzieci, hol

   10:00- 16:00 Podstawy odnawiania mebli- warsztaty z Pawłem Machometem „Rzuć Pan Okiem”

   10:00- 17:00 Ekspozycja Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, hol

   od 10:00 konkursy na stoisku Real Kingdom, stoisko nr 55

   12:00- 13:30 Wywiady z laureatami konkursu „Wyróżniony Wyrób”

   13:30- 16:00 Rozmowy z wystawcami

   17:00 Zakończenie targów

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!