Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Uwaga na mieszkaniowych oszustów!

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Uwaga na mieszkaniowych oszustów!

   Oszuści, powołując się na znajomości w ZBiLK, oferują mieszkania komunalne do kupienia. Apelujemy o ostrożność i czujność.

   Do Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie zgłosiły się dwie osoby, które padły ofiarą oszustów i straciły kilka tysięcy złotych.

   - Proponowano im “po znajomościach” kupno mieszkania komunalnego - mówi Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds mieszkalnictwa. - Posługiwano się też podrobionymi dokumentami z logiem ZBiLK. Niestety oszuści bazowali na niewiedzy i łatwowierności.

   Apelujemy o ostrożność i wzmożoną czujność oraz przypominamy, że:

   • ZBiLK nie sprzedaje lokali komunalnych,
   • ZBiLK wynajmuje mieszkania komunalne. Wszystkie oferty takich lokali są w siedzibie ZBiLK przy ul. Mariackiej 25 lub na stronie internetowej: www.zbilk.szczecin.pl, w zakładce “Wynajmij Mieszkanie”,
   • Wszystkie procedury tj. złożenie dokumentów i podpisywanie umów odbywają się w siedzibie ZBiLK,
   • Pracownicy ZBiLK nie załatwiają formalności poza siedzibą jednostki i nie żądają przelania pieniędzy na prywatne konta.

   Sprzedaż należących do Miasta lub do Szczecińskiego TBS odbywa się w formie przetargów publicznych. Aktualna oferta lokali i szczegółowe informacje na temat ich sprzedaży znajdują się na stronie: www.miastooferuje.szczecin.eu

   Osoby, które padły ofiarą przestępstwa lub miały do czynienia z taką próbą, powinny zgłosić tę sprawę na policję.

   W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze można skontaktować się ze ZBiLK, dzwoniąc pod numer: 91 48 86 352

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!