Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Szczecin: Więcej mieszkań od miasta

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Jeszcze w tym roku Szczecińskie TBS planuje rozpocząć realizację III etapu osiedla  mieszkaniowego „Wrzosowe Wzgórze”. W ramach tego etapu powstanie jedenaście budynków, w których znajdzie się ponad 280 mieszkań. Tak jak spółka ma to w zwyczaju w ramach tego etapu znajdą się także m.in. place zabaw, mini siłownia i miejsca do rekreacji. 

   Osiedle mieszkaniowe „Wrzosowe Wzgórze” znajduje się w rejonie ulicy Szosy Polskiej i Józefa Romana w Szczecinie, która na terenie 11 ha obejmuje realizację łącznie ok. 1000 lokali mieszkalnych oraz lokale usługowe, w tym lokal dla potrzeb usług medycznych, żłobek,  itd. Osiedle zaplanowano do realizacji w czterech etapach. W 2019 roku wykonano I etap, w ramach którego powstały 274 lokale mieszkalne, 3 lokale usługowe i żłobek. Natomiast w 2022 roku zakończono realizację II etapu i oddano do użytkowania 203 lokale mieszkalne i  2 lokale usługowe. 

    

    

   Przygotowania do rozpoczęcia robót budowlanych związanych z trzecim etapem są już na ukończeniu. W lutym przeprowadzono prace porządkowe terenu. Kontynuowane są prace projektowe, których zakończenie przewidywane jest w połowie tego roku. Przekazanie placu budowy wykonawcy robót zaplanowano na koniec 2024 r.

   - Ten etap inwestycji obejmie budowę 11 wielorodzinnych budynków mieszkalnych, w których znajdzie się 283 mieszkania, 6 lokali usługowych i 2 mieszkania wspomagane do wykorzystania przez Miasto na działania ze sfery społecznej, a także placówka opiekuńczo-wychowawcza - informuje Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa. 

   Budynki zaprojektowano jako czterokondygnacyjne. W klatkach schodowych zaprojektowano wózkownie. W każdym budynku przewidziano windy przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz przewożenia chorych na noszach i mebli. W centralnej części osiedla przewiduje się duży zespół placów zabaw dla młodszych i starszych dzieci oraz mini-siłownię integracyjną z przeznaczeniem także dla osób niepełnosprawnych. 

   - Na terenie osiedla znajdzie się również altanka rekreacyjna z siedziskami i ławeczkami. Do mieszkań w parterze  przynależeć będą ogródki przydomowe - dodaje Tomasz Klek.  

   Osiedle zostało zaprojektowane przez DOMINO Grupę Architektoniczną Wojciecha Dunaja z siedzibą w Szczecinie, która została wybrana w ramach konkursu architektonicznego. 

    

    

   Dodatkowo Szczecińskie TBS jako Inwestor zastępczy Gminy Miasto Szczecin,  będzie kontynuowało roboty budowlane związane z ciągiem dróg w obrębie osiedla. Ich realizacja także jest podzielona na etapy. Roboty te obejmą wykonanie ok. 100 m drogi wraz koniecznym uzbrojeniem technicznym. 

   Ponadto w toku jest realizacja przychodni, która powstanie z adaptacji dwóch lokali usługowych wybudowanych w ramach II etapu osiedla.   W przychodni będzie prowadzona działalność w ramach podstawowej opieki zdrowotnej oraz innych usług medycznych i rehabilitacyjnych.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!