Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Szczecin Floating Garden. Osiedle z widokiem na wodę już gotowe

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Szczecin Floating Garden. Osiedle z widokiem na wodę już gotowe
   003 NDX_6159_Victoria Apartaments_kgfotografia.pl.jpg
   006 NDX_6171_Victoria Apartaments_kgfotografia.pl.jpg
   075 NDY_7965_Victoria Apartaments_kgfotografia.pl.jpg
   096 DJI_0061_Victoria Apartaments_kgfotografia.pl.jpg
   098 DJI_0067_Victoria Apartaments_kgfotografia.pl.jpg

   Budowane z poszanowaniem natury, otulone dziką przyrodą, ulokowane tuż przy linii brzegowej jeziora Dąbie – pierwsze osiedle z widokiem na wodę w Szczecinie już gotowe. Uroczyste zakończenie pierwszego etapu inwestycji Victoria Apartments zgromadziło wyjątkowych gości.

   Szczecin zwraca się ku wodzie i jest to trend, który widać od wielu lat – zarówno w sferze kultury, rozrywki, gastronomii, jak i budownictwa. Victoria Apartments, czyli osiedle położone nad samym jeziorem Dąbie to przykład inwestycji budowanej zgodnie z nurtem Floating Garden 2050, który odwołuje się do niesamowitego bogactwa natury wokół Szczecina – lasów, puszczy oraz licznych kanałów, rzek i rozlewisk. 

   Zgodnie z ideą pływającego ogrodu miasto odpowiedzialnie podchodzi do gospodarowania zasobami naturalnymi, a dbałość o ochronę środowiska i inwestycje podnoszące jakość życia stawia jako priorytet.

   Szczecin: miłość od pierwszego wejrzenia

   Tę ideę przyświecającą rozwojowi miasta, a także jego niesamowite położenie oraz wyjątkowy, żeglarski charakter samego jeziora Dąbie docenił kilka lat temu inwestor, firma deweloperska PCG z Wrocławia. Wrażenie na nim zrobiła dzika przyroda, latające nad głowami żurawie i orły bieliki, a także niepowtarzalny widok na zacumowane żaglówki. To wtedy jej prezes, Piotr Baran, wyobraził sobie osiedle, które wyrośnie tuż przy marinie.  

   – Cztery lata temu jako żeglarz, stanąłem tutaj nad jeziorem Dąbie i zachwyciłem się tym unikatowym na skalę Europy miejscem. Bardzo chcieliśmy tu budować i włączyć się w strategię i wizję miasta opartą o zieleń i wodę. Z dumą pokazujemy dziś efekty naszych działań – mówił Piotr Baran, prezes PCG S.A. podczas uroczystego zakończenia pierwszego etapu budowy osiedla Victoria Apartments.

   Na evencie pojawili się m.in. przedstawiciele władz miasta, miejskiego wydziału urbanistyki i architektury, szczecińskiego i zachodniopomorskiego biznesu oraz honorowi konsule. Obecny na wydarzeniu wiceprezydent Daniel Wacinkiewicz przyznawał, że działania firmy są wspólne z wizją obraną przez Szczecin, a długofalowa strategia dolnośląskiego dewelopera robi wrażenie.

   – Ujęła nas ta chęć firmy do zrozumienia idei miasta w kontekście zagospodarowania terenów nad wodą. Floating Garden to jednak nie tylko woda, ale także zieleń – mówił Daniel Wacinkiewicz podkreślając dbałość firmy o naturę dookoła inwestycji i budowanie z jej poszanowaniem.

   W trakcie spotkania goście mieli okazję zwiedzić osiedle – wejść i odpocząć na imponującym tarasie widokowym z rozległym widokiem na marinę i żaglówki, a także odwiedzić eleganckie mieszkanie pokazowe i poznać efekt wykończenia apartamentu pod klucz, jaki proponuje deweloper. Wydarzenie uświetnił występ smyczkowej orkiestry kameralnej Baltic Neopolis Quartet, która dała koncert na jednym z balkonów inwestycji.

   Dziesięć metrów od jeziora Dąbie

   Na osiedle Victoria Apartments składają się cztery wysokiej klasy apartamentowce. Znajdują się w nich 83 apartamenty i 2 lokale handlowo–usługowe. Metraże mieszkań zaczynają się od 40,47 m² i sięgają 69,87 m². W ofercie do wyboru są funkcjonalne układy: 2–, 3–, 4–pokojowe, a każdy apartament może zostać zaprojektowany pod klucz.

   Inwestycja  zlokalizowana na Prawobrzeżu, tuż przy Parku Krajobrazowym Doliny Dolnej Odry i bezpośrednio nad jeziorem Dąbie, zachwyca żeglarskim klimatem i jednocześnie tym, jak świetnie jest skomunikowana z resztą miasta – do centrum dojedziemy zaledwie w kwadrans.

   Goście docenili jakość i dbałość o części wspólne. Uwagę przykuły także przestronne, przeszklone balkony z dodatkowym miejscem na przechowywanie i inteligentne rozwiązania, jakie zastosował na osiedlu deweloper, czyli system smart home. Pozwala on m.in. przy pomocy aplikacji w telefonie czy tablecie na zdalne sterowanie oświetleniem sufitowym i ogrzewaniem, a także zdalne połączenie telefonu z domofonem w przypadku nieobecności w mieszkaniu. 

    

   Pierwsi mieszkańcy osiedla odebrali już klucze do swoich apartamentów. Wciąż jest szansa, by zostać ich sąsiadami – w ofercie znajdziemy jeszcze kilka mieszkań na sprzedaż.  Oddanie drugiego etapu Victoria Apartments przewidziane jest na IV kw. 2022 r.

   Jeszcze więcej mieszkań nad wodą

   PCG to inwestor wywodzący się z Dolnego Śląska. Dotychczas od ponad 30 lat swoją działalność prowadził przede wszystkim we Wrocławiu i Legnicy. Osiedlem Victoria Apartments rozpoczął swoją przygodę ze Szczecinem. Firma zapowiedziała następne inwestycje mieszkaniowe na terenie Kępy Parnickiej i Wyspy Zielonej. To kolejne projekty w portfolio PCG, które realizowane będą nad wodą. 

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!