Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Program “Dom dla studenta”. Nabór wniosków

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Program “Dom dla studenta”. Nabór wniosków
   dlastudenta-01 (2).jpg
   dlastudenta-02 (1).jpg
   dlastudenta-03 (2).jpg
   dlastudenta-04 (1).jpg
   dlastudenta-05 (2).jpg
   dlastudenta-06 (2).jpg

   W środę 17 sierpnia br. rozpocznie się nabór wniosków w dziewiątej edycji programu “Dom dla studenta”. To wspólny program Miasta Szczecin oraz Szczecińskiego TBS realizowany od 2014 roku. 

   Program skierowany jest do studentów szczecińskich uczelni wyższych na stałe mieszkających poza Szczecinem i spełniających odpowiednie kryteria dochodowe. Jego podstawowym celem jest stworzenie przyjaznego systemu zaspokajania potrzeb mieszkaniowych w czasie nauki. Oferta miasta to uzupełnienie dla stancji, akademików, mieszkań wynajmowanych od osób prywatnych.

   W programie „Dom dla studenta” Szczecińskie TBS proponuje miejsca w pokojach jedno- lub dwuosobowych w mieszkaniach położonych w ścisłym śródmieściu, w rejonie ulic: Bohaterów Getta Warszawskiego, Bolesława Śmiałego, Jana Karola Chodkiewicza, Wojska Polskiego, ks. Piotra Ściegiennego, Piastów, Jagiellońskiej i Monte Cassino.

   - Studenckie mieszkania są kompleksowo wyremontowane, wyposażone oraz dostosowane do potrzeb studentów - mówi Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds mieszkalnictwa. - W pokojach znajdują się biurka, łóżka, szafy i komody. Kuchnia i łazienka są w pełni wyposażone. Mieszkania znajdują się w pobliżu uczelni i przystanków komunikacji miejskiej. 

   Umowy najmu zawierane są na okres studiów z możliwością wcześniejszego ich rozwiązania na koniec każdego roku akademickiego. Wysokość czynszu w studenckim „m” to ok. 380 złotych na osobę (bez mediów), czyli znacznie mniej niż na rynku prywatnym.

   Wnioski o wynajęcie lokalu w ramach programu będą przyjmowane od 17 sierpnia od godz. 8.00 do 22 sierpnia do godz. 16.00. Należy je składać osobiście w biurze spółki przy ul.  Błogosławionej Królowej Jadwigi 45/U2 lub za pomocą poczty elektronicznej na adres: biuro@stbs.pl

    

   O zakwalifikowaniu do programu decyduje kolejność złożenia wniosków. Dokumenty złożone przed godziną 8.00 dnia 17 sierpnia 2022 nie będą rozpatrywane. 

    

   Szczegóły dotyczące programu, wzory wniosków są dostępne na stronie spółki:

   www.stbs.pl

    

   Informację na te temat można uzyskać także pod numerem telefonu 91 82 990 61 lub pod adresem e-mail: atelicha@stbs.pl

    

   “Dom dla studenta“ to jeden z dziesięciu programów mieszkaniowych Szczecina. Stanowią one bogatą ofertę skierowana do osób z wielu środowisk, o różnych potrzebach mieszkaniowych, a przede wszystkim o zróżnicowanym poziomie dochodów. Miasto dysponując mieszkaniami w Szczecińskim TBS oraz we własnym zasobie mieszkaniowym  wynajmuje mieszkania zawodowym rodzinom zastępczym, usamodzielniającym się wychowankom placówek wychowawczo-opiekuńczym lub pieczy zastępczej, studentom, absolwentom, dużym rodzinom oraz seniorom.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!