Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Mieszkania w zamian za remont coraz bardziej popularne wśród szczecinian

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Oferta mieszkań w zamian za remont nigdy wcześniej nie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem jak teraz. Powodem są między innymi zmiany w Programie Małych Ulepszeń. Od teraz można także złożyć wniosek o wynajem takiego lokalu za pośrednictwem strony internetowej www.mieszkaniaodmiasta.pl.

    

   Mieszkanie za remont z dofinansowaniem to duże wsparcie i ważny argument dla mieszkańców w podjęciu życiowej decyzji w jaki sposób zapewnić sobie dach nad głową. 

   - Chodzi przede wszystkim o młode rodziny, które szukają rożnych możliwości rozwiązania swojej sytuacji lokalowej -  mówi Sylwia Rogulska, zastępca dyrektora ZBiLK - oferta mieszkania za remont to jedna z kilku opcji, które ma do zaproponowania Miasto. Okazuje się, że z roku na rok cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem. Tylko z tej możliwości przez ostatnie 10 lat skorzystało już ponad 2 tys rodzin. Wprowadzone przez Miasto w ostatnim czasie zmiany dodatkowo procentują. Praktycznie nie ma dnia, w którym nie wpływałyby wnioski lub zapytania w tej sprawie.

    

   Złóż wniosek bez wychodzenia z domu

    

   Od dziś mieszkańcy mają możliwość złożenia wniosku o wynajem mieszkania również za pośrednictwem strony internetowej: www.mieszkaniaodmiasta.pl. Znajdą się tam zarówno mieszkania dostępne w ofercie stałej jak i nieruchomości dostępne w naborach czasowych. Na stronie każdego mieszkania, znajduje się formularz, który jest elektroniczną wersją znanego mieszkańcom dotychczas papierowego wniosku. Po wypełnieniu wszystkich danych, podobnie jak w przypadku wniosku papierowego, zainteresowany wynajmem może pobrać gotowy dokument do pliku pdf, następnie może:

    

   - autoryzować go przy użyciu profilu zaufanego,

   - podpisać go elektronicznie z wykorzystaniem podpisu kwalifikowanego

   - wydrukować, podpisać i zeskanować dokument do pliku pdf. 

    

   Dokument podpisany przy wykorzystaniu którejś z powyższych metod, może przesłać za pomocą wspomnianego formularza dostępnego na stronie wybranego mieszkania do ZBiLKu. Następnie, skontaktuje się z nim pracownik ZBiLKu w celu dokończenia procedury najmu. 

    

   Zainteresowani wynajmem mogą złożyć kompletny wniosek za pośrednictwem strony, załączyć wszystkie zautoryzowane dokumenty przy użyciu profilu zaufanego (odpowiednie linki znajdują się w serwisie), bądź przesłać skan wypełnionych i podpisanych dokumentów. 

    

   Od dziś też dostępne są nowe lokale w naborze czasowym. Zainteresowanie wynajmem znajdą je w serwisie www.mieszkaniaodmiasta.pl, w zakładce Nieruchomości.

    

   Nawet 40 tys. zł dofinansowania

   Na liście lokali w zamian za remont,  znajdują się  mieszkania o różnym standardzie. Są też takie, w których brakuje łazienek, ogrzewania lub w których jest tylko ogrzewanie na paliwo stałe. Te mieszkania cieszyły się niewielkim zainteresowaniem, bo wymagały większych nakładów na remont. Miasto wprowadziło możliwość dofinansowania remontu takich lokali. Mieszkaniec, który wybierze lokal do remontu,  gdzie nie ma łazienki i ogrzewania gazowego, może otrzymać wsparcie finansowe, pod warunkiem uzyskania wszystkich niezbędnych wymaganych pozwoleń. Jest to możliwe dzięki zmianom wprowadzonym do Programu Małych Ulepszeń. 

   - Aktualnie z dofinansowania może skorzystać także mieszkaniec, który nie jest jeszcze najemcą, ale zdecyduje się na wynajęcie mieszkania w zamian za remont -  tłumaczy Barbara Wrzos, zastępca dyrektora ZBiLK ds inwestycji -  zainteresowanie takim wsparciem rośnie, coraz więcej osób dowiaduje się o tej możliwości. 

   Osoba wykonująca remont w ramach Programu Małych Ulepszeń (łazienka plus ogrzewanie), wliczając w to koszty dokumentacji, może liczyć na wsparcie w wysokości nawet do 40 tys. zł. Przykładowo,  decydując się na lokal położony w oficynie przy ul. B. Śmiałego  o pow. użytkowej ok 36 m2 - składający się z dwóch pokoi i kuchni, w którym szacunkowy koszt remontu wraz wykonaniem łazienki i ogrzewania gazowego to ok. 80 tys zł., po skorzystaniu z dofinansowania w ramach Programu Małych Ulepszeń można obniżyć koszty remontu nawet o połowę.

   Szczegółowe informacje na temat zasad najmu mieszkań, możliwości dofinansowania, formularze, aktualna oferta mieszkań w zamian za remont znajduje się na stronie: www.mieszkaniaodmiasta.pl.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!