Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Kolejne mieszkania w ramach programu "Dom dla Rodziny"

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych ogłasza nabór wniosków na mieszkania komunalne, przygotowane w ramach programu: “Dom dla Rodziny”. Zainteresowani mogą składać dokumenty do 29 lipca.

    

   Program adresowany jest do rodzin wielodzietnych, które mieszkają w Szczecinie minimum 3 lata, z zamiarem stałego pobytu i wychowują co najmniej pięcioro dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia (pod warunkiem, że uczą się lub studiują). Program ma pomóc dużym rodzinom, które z różnych powodów nie są w stanie zapewnić sobie odpowiednich warunków mieszkaniowych we własnym zakresie.

    

   Zainteresowani wynajęciem mieszkania w ramach Programu “Dom dla Rodziny”, powinni spełniać łącznie poniższe warunki:

   - nie posiadać tytułu prawnego do innego mieszkania, domu lub jego części na terenie Szczecina lub w innej miejscowości (co najmniej 36 miesięcy przed datą złożenia wniosku).  Co ważne, za tytuł prawny do lokalu nie jest uważana umowa najmu mieszkania wynajętego na warunkach rynkowych, w tym umowa najmu okazjonalnego, 

   - spełniają wymagane kryteria dochodowe,

   - przynajmniej jedna z osób w rodzinie posiada stałe, niezależne od systemu pomocy i świadczeń – źródło dochodu,

   - wynajmują lokal, nieodpowiedni do ich potrzeb pod względem wielkości i układu funkcjonalnego oraz o niskim standardzie technicznym (brak  łazienki, wc ogrzewania miejskiego lub gazowego). Co ważne, nie ma możliwości technicznych wykonania ulepszenia tego lokalu w celu poprawy tych warunków,

   - w rodzinie nie występuje problem uzależnienia,

   - brak zadłużenia dotychczas zajmowanego lokalu. Warunek będzie spełniony, gdy zawarta jest ugoda w sprawie spłaty zaległości w ratach i jest ona realizowana co najmniej przez 6 miesięcy przed złożeniem wniosku,

   - aktualnie zajmowany lokal jest utrzymany jest we właściwym stanie technicznym i higieniczno- sanitarnym.

   W tym naborze ZBiLK w ramach Programu „Dom dla Rodziny” oferuje cztery mieszkania, kompleksowo wyremontowane. Oferta, na powyższych warunkach jest skierowana również do obecnych najemców lokali komunalnych, którzy mogą z niej skorzystać w ramach zamiany.

    

   Szczegółowe informacje, progi dochodowe i lista lokali do wynajęcia znajdują się stronie ZBiLK, w zakładce: Nowy wykaz lokali "Dom dla Rodziny"

    

   Wypełnione wnioski wraz z załącznikami należy składać do 29 lipca w siedzibie ZBiLK, ul. Mariacka 25 pok. 7.

    

   Więcej informacji pod numerem telefonu: 91-43-45-455

    

   Aktualnie ogłaszane nabory wniosków to efekt zmian, wprowadzonych uchwałą Rady Miasta w ubiegłym roku. Zgodnie z jej intencją, Miasto chce przeznaczać więcej lokali na realizację programów mieszkaniowych związanych z pomocą społeczną i wsparciem rodzin. Chodzi o cztery programy : Dom  dla Dziecka, Dom na Start, Dom dla Rodziny i Dom dla Seniora.  Do tej były one realizowane  przede wszystkim w oparciu o lokale Szczecińskiego TBS.  Teraz mieszkania na ten cel mają pochodzić również z zasobu Gminy, zarządzanego przez Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych.

    

   W lipcu, rodzinę Państwa Iwanicz, która wynajęła pierwsze mieszkanie w ramach programu "Dom dla Rodziny", położone w kamienicy przy ul 5 lipca, odwiedził Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

    

   Szczecin realizuje szereg innych programów mieszkaniowych, w tym m.in: dla studentów, absolwentów i dla rzetelnych najemców. Stanowią one bogatą ofertę skierowaną do osób o różnych potrzebach, a przede wszystkim o różnym poziomie dochodów. Oprócz tego wynajmowane są mieszkania najuboższym (socjalne), lokale do remontu i mieszkania komunalne gotowe do zamieszkania.

    

   Aktualna oferta lokali do wynajęcia znajduje się w zakładce Wynajmij mieszkanie

    

   Więcej na stronie: zbilk.szczecin.pl

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!