Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Drugi etap budowy Osiedla nad jeziorem Dąbie

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Fregaty 2.jpg
   Fregaty 4.jpg
   Fregaty 6.jpg
   Fregaty 11.jpg
   Fregaty 12.jpg
   Fregaty 13.jpg

   Szczecińskie TBS ogłosiło przetarg na wykonawcę budowy drugiego etapu Osiedla mieszkaniowego przy ul. Pokładowej, Oficerskiej i Masztowej w Dąbiu. Inwestycja obejmuje budowę sześciu budynków, w których oprócz mieszkań znajdą się także żłobek i klub seniora. Teren wokół będzie odpowiednio urządzony, powstanie m.in.: placyk do uprawiania sportu, część rekreacyjna i kolejny plac zabaw. 

    

   Zainteresowane realizacją inwestycji firmy mogą składać swoje oferty do 23 grudnia br. Szczegóły zamówienia znajdują się na stronie stbs.pl   

    

   W ramach drugiego etapu Osiedla powstanie sześć budynków czterokondygnacyjnych, w których znajdzie się 178 mieszkań, w tym: 

   - 165 mieszkań na wynajem w systemie z partycypacją: 

            mieszkania 1. pokojowe - 1 szt., pow. użytkowa: 42,63 m2

            mieszkania 2. pokojowe - 130 szt., pow. użytkowa: 46,01 - 54,99 m2

            mieszkania 3. pokojowe - 34 szt., pow. użytkowa: 63,70 - 66,28 m2.

   - 12 mieszkań wspomaganych dla seniorów w systemie z partycypacją:

    

            mieszkania 1. pokojowe - 10 szt., pow. użytkowa: 31,82 - 41,07 m2

            mieszkania 2. pokojowe - 2 szt., pow. użytkowa: 50,91 m2

    

   - 1 mieszkanie chronione przeznaczone dla maksymalnie 7. osób: 6. pokojów, pow. użytkowa: 158,93 m2.

   Poza tym na osiedlu przewidziano także lokale dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie mieszkania, jak zawsze w przypadku inwestycji TBS, będą wykończone pod klucz. To znaczy praktycznie od razu do zamieszkania. Po stronie mieszkańców będzie jedynie pomalowanie ścian na swój wymarzony kolor i wniesienie mebli. W pokojach znajdą się nowoczesne wykładziny, w łazienkach - terakota oraz płytki ceramiczne. W mieszkaniach zamontowane będą zlewozmywaki, wanny, umywalki, armatura sanitarna, nowe okna i drzwi. 

    

   W drugim etapie inwestycji w jednym z budynków powstanie również żłobek dla 32. dzieci, a w kolejnym klub seniora. Przestrzeń wokół będzie urządzona.  Wokół nowych budynków powstanie placyk do gry w koszykówkę, miejsca do rekreacji i plac zabaw. Poza tym na Osiedlu będą m.in. wiaty rowerowe, ławeczki, stojaki na rowery, wiaty śmietnikowe, miejsca postojowe, w tym dla osób niepełnosprawnych, drogi i chodniki.

    

   Mieszkania na parterze będą posiadać wydzielone ogródki przydomowe. Zagospodarowanie terenu oraz parter budynków będą bez barier architektonicznych, dostępne dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach.  W ramach budowy Osiedla przewidziano też nasadzenia: 113 drzew liściastych oraz 419 krzewów liściastych.  

    

   Niewątpliwym atutem Osiedla jest bliskość jeziora Dąbie. Do zmodernizowanego niedawno kąpieliska będzie tylko 400 m.

    

   Nabór chętnych do partycypowania w kosztach budowy Osiedla zostanie ogłoszony po podpisaniu umowy z generalnym wykonawcą. Termin realizacji inwestycji ustalono na 600 dni od przekazania terenu budowy do osiągnięcia gotowości odbiorowej.

    

   Pierwszy etap osiedla wybudowało jeszcze TBS Prawobrzeże (z początkiem 2021 roku Szczecińskie TBS i TBS Prawobrzeże się połączyły). Inwestycja  ruszyła w sierpniu 2018 r. W ciągu niespełna dwóch lat zaniedbana dotąd przestrzeń w rejonie ul. Masztowej i Oficerskiej przeszła radykalną metamorfozę. W miejscu, gdzie były stare zabudowania i chaszcze powstały nowoczesne budynki mieszkalne, w których powstało 184 mieszkań. Osiedle powstało na solidnych fundamentach. Ze względu na jego usytuowanie wbito w ziemię ponad 700 pali na głębokość 5 i 6 metrów. Wzmocniono także podłoże pod budowę dróg i parkingów na osiedlu. W ramach inwestycji wykonano: oświetlenie, chodniki, alejki, ławki, place zabaw i miejsca parkingowe. Zasadzono także drzewa i wysiano trawę.  Inwestycja obejmowała także przebudowę fragmentów ul. Masztowej oraz Oficerskiej. Powstała także ul. Fregaty, osiedlowa droga - przedłużenie ul. Masztowej. 

   Więcej na stronie: stbs.pl

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!