Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Do kupienia ciekawy budynek z historią

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Do kupienia ciekawy budynek z historią
   05_Strzalowska_25_Modernistyczny portal z kształtek ceramicznych.jpg
   04_Strzalowska_25.jpg
   03_Strzalowska_25.jpg
   02_Strzalowska_25.jpg
   01_Strzalowska_25.jpg

   Obszerny, dwupiętrowy dom na Golęcinie wraz z tysiącmetrową działką wystawiła na sprzedaż spółka Nieruchomości i Opłaty Lokalne. Cena wywoławcza: 999 tys. zł.

   Nieruchomość znajduje się przy ul. Strzałowskiej 25 – vis a vis kościoła p.w. Matki Boskiej Nieustającej i sąsiadującego z nim szpitala.

   Budynek o powierzchni użytkowej 661 m2 ma cztery kondygnacje (trzy naziemne, jedną podziemną). Ściany konstrukcyjne i działowe z cegły, elewacja z cegły klinkierowej, dach pokryty dachówką typu karpiówka. Na tyłach budynku parking na kilkanaście aut.

   Aktualnie obiekt w niewielkiej części (1/10) wynajmowany jest przez przychodnię stomatologiczną (6-miesięczny okres wypowiedzenia).

   Nieruchomość objęta jest strefą ochrony konserwatorskiej historycznej struktury przestrzennej.

   Ze zgromadzonych w Archiwum Państwowym akt szczecińskiej Policji Budowlanej wynika, że budynek powstał w latach 1925-1926. Przed II wojną światową należał do położonego pod drugiej strony ulicy zespołu szpitala okręgowego – Kreis-Krankenhaus. Pełnił funkcję obiektu mieszkalnego i administracyjnego. Znajdowały się tu m.in. mieszkania ordynatora i personelu medycznego.

   Termin składania ofert na zakup nieruchomości mija 8 lutego o godz. 10.

   Link do przetargu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!