Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   25°

   Wystawa obrazów Szczecińskiego Stowarzyszenia Marynistów Polskich „Pod Masztami”

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Wystawa obrazów Szczecińskiego Stowarzyszenia Marynistów Polskich „Pod Masztami”

   Już 3 lipca br. w Centrum Informacji Turystycznej na pl. Żołnierza Polskiego otwarta zostanie wystawa obrazów przygotowana przez twórców ze Szczecińskiego Stowarzyszenia Marynistów Polskich „Pod Masztami”.

   Widzowie zobaczą ponad 20 olejnych i akrylowych obrazów artystów związanych ze stowarzyszeniem. Prace o tematyce marynistycznej powstały podczas plenerów w Wisełce. Wystawę będzie można oglądać do 23 sierpnia br.

   Szczecińskie Stowarzyszenie Marynistów Polskich „Pod Masztami” zrzesza malarzy, grafików, fotografów i literatów. Głównym celem działania stowarzyszenia jest promowanie sztuki i kultury marynistycznej, upowszechnianie turystyki, sportu i rekreacji oraz aktywnego wypoczynku połączonego z pracą twórczą.

   Dwa razy w roku stowarzyszenie organizuje nad morzem w Wisełce plenery malarskie, które integrują członków, a także są miejscem wymiany doświadczeń i umiejętności w pracy twórczej.

   Prace członków stowarzyszenia pokazywane są na wystawach zborowych i indywidualnych. Biorą oni udział w plenerach organizowanych przez inne grupy i stowarzyszenia; uczestniczyli w cyklicznym międzynarodowym plenerze malarskim w niemieckim Flensburgu w trakcie światowych regat statków parowych.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!