Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Wykłady Mistrzowskie w TRAFO: Jadwiga Sawicka

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Wykłady Mistrzowskie w TRAFO: Jadwiga Sawicka

   TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie i Akademia Sztuki w Szczecinie serdecznie zapraszają na wykład Jadwigi Sawickiej pt. Co może artyst(k)a? Relacje z rzeczywistością. Na różnych przykładach.

   Wydarzenie, realizowane w ramach cyklu Wykłady Mistrzowskie w TRAFO, odbędzie się w środę, 26 kwietnia 2023 r. o 18:00.

   Jadwiga Sawicka, ur. 1959. Tworzy obrazy, fotografie, obiekty i instalacje tekstowe, również w przestrzeni publicznej. Kuratorka wystaw. Od końca lat 90. charakterystyczną cechą jej malarstwa jest specyficzne użycie języka, polegające na subwersywnym umieszczaniu w obrazach pojedynczych słów lub znanych klisz językowych. Laureatka Nagrody im. Jana Cybisa w 2013 roku i Nagrody im. Katarzyny Kobro w 2017 roku. Prace w zbiorach muzealnych i znaczących galerii m.in. Zachęty Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, Galerii Sztuki XX i XXI wieku, w Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Mieszka w Przemyślu, pracuje w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

   Wykłady Mistrzowskie w TRAFO

   Dom na mieszkanie własny mam,
   W niczem nie biegłem w cudzy ślad.
   – Każdego mistrzam wyśmiał rad,
   Który nie wyśmiał siebie sam

   Nad bramą mego domu
   Wiedza radosna
   Friedrich Nietzsche

   Cykl Wykładów Mistrzowskich w TRAFO prowadzonych przez wybitne artystki i artystów, kuratorki i kuratorów wystaw, krytyczki i krytyków. Każdy z gości prezentuje w wykładzie fragment swojego bogatego dorobku twórczego. Podjęta figura mistrza jest daleka od „uczonej ignorancji” i rutyny. Podkreślone zostaje nieustanne poszukiwanie wiedzy i metod twórczych, rewizja i dystans wobec własnej filozofii życia oraz miejsca w świecie. Cykl jest realizowany w ramach współpracy TRAFO i Akademii Sztuki w Szczecinie.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!