Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Witold Vargas już w sobotę w Pałacu Młodzieży

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Witold Vargas już w sobotę w Pałacu Młodzieży

   Jeśli lubicie legendy, słowiańskie (i nie tylko) opowieści, to nie możecie przejść obojętnie obok tego spotkania autorskiego. 

   W tym roku VII Pałacowy Uniwersytet Fantastyczny. Międzypokoleniowy konwent fantastyki odwiedzi gość specjalny, p. Witold Vargas, współautor m.in. bestsellerowych "Bestiariuszy słowiańskich"!


   - Nasz Gość wraz z Pawłem Zychem jest współautorem całej serii "Legendarz”. Zarówno zilustrowali jak i napisali w/w książki - mówi Monika Wilczyńska z Pałacu Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji. -  Za pisarza się nie uważa, ale za ilustratora tak. Ukończył Wydział Rysunku na UMCSie w Lublinie i od niemal 30 lat uczy plastyki w szkole podstawowej.

   Odkąd ukazała się seria „Legendarz”, często wyjeżdża z prelekcjami, warsztatami i na spotkania autorskie po całej Polsce. Urodził się w Boliwii. Tam jego babcia, znana bajarka, wprowadziła go w świat nadprzyrodzony, który fascynuje go do dziś. Śladami babci został bajarzem. W praktyce tego zawodu pomogli mu jego wierni uczniowie, którzy na każdej lekcji domagają się by coś opowiedział. Poza tym uwielbia podróżować i cały wolny czas oraz dostępne środki przeznacza na poznawanie nowych zakątków świata, bliskich i całkiem odległych.


    Spotkanie z p. Witoldem Vargasem odbędzie się o godz. 16:00 w auli (II p.). Po spotkaniu będzie można nabyć książki, których jest współautorem oraz zdobyć pamiątkowy autograf.

   Zobacz:  PROGRAM WYDARZENIA [.pdf 1,43 MB]


    

   Załączniki

   • VII-PUF---program-3.pdf

    application/pdf

    Pobierz

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!