Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Wielki Festiwal Filmów dla Dzieci powraca do Szczecina

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Wielki Festiwal Filmów dla Dzieci powraca do Szczecina

   Stowarzyszenie Nowe Horyzonty już po raz dziewiąty zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Gospodarzem szczecińskiej odsłony wydarzenia jest tradycyjnie Klub Delta w Dąbiu, filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie.

   Od 24 września do 2 października w Delcie będzie można obejrzeć dziewięć starannie wyselekcjonowanych filmów, które walczyć będą o Nagrodę Publiczności.

   MFF Kino Dzieci to wydarzenie skierowane do dzieci od 4. roku życia oraz ich opiekunów. Ideą, która od początku – czyli od 2014 roku – przyświeca festiwalowi, jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi.

   W ramach Konkursu głównego zaprezentowane zostaną najciekawsze międzynarodowe produkcje, starannie podzielone na odpowiedni grupy wiekowe. Konkurs to największy skarb Kina Dzieci. W tym roku organizatorzy festiwalu wybrali dziewięć pełnometrażowych filmów (w tym także dwa z Polski!), które w większości będzie można oglądać na festiwalu premierowo. Filmy Konkursu głównego to animacje i filmy aktorskie. Każdy z nich jest inny i wyjątkowy, ale łączy je coś wspaniałego. To zaproszenie do wspólnej wyprawy, czasem bliższej, czasem dalszej, ale za każdym razem pełnej przygód i niezapomnianych emocji. Zapraszamy do dołączenia do jurorów Kina Dzieci i znalezienia w Konkursie głównym swojego ulubionego filmu, który otrzyma nagrodę publiczności.

   BILET: 13 ZŁ / 10 ZŁ GRUPOWY (POWYŻEJ 20 OSÓB)

   Bilety można zamówić online: https://bilety.fm/pl/123__klub-delta-ul-raclawicka-10-szczecin-dabie lub zarezerwować telefonicznie: 91 46 47 923

   HARMONOGRAM POKAZÓW W KLUBIE DELTA

   24 WRZEŚNIA (SOBOTA)

   11:00 Najlepsze urodziny Królika Karola 4+

   reż. Michael Ekbladh, Niemcy, Niderlandy, Szwecja, 2021, 70’, dubbing, animacja

   13:00  Głowa pełna ciebie 9+

   reż. Caroline Cowan, Szwecja, 2021, 82’,lektor, aktorski

    

   25 WRZEŚNIA (NIEDZIELA)

   11:00 Yuku i magiczny kwiat 5+

   reż. Rémi Durin, Arnaud Demuynck, Belgia, Francja, 2022, 65’, dubbing, animacja

    

   13:00 Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona 6+

   reż. Tina Mackic, Szwecja, 2022, 83’, dubbing, aktorski

    

   26 WRZEŚNIA (PONIEDZIAŁEK)

   10:00 Za duży na bajki 9+

   reż. Kristoffer Rus, Polska 2022, 103’, oryginalna wersja językowa, aktorski

    

   27 WRZEŚNIA (WTOREK)

   10:00 Lato, kiedy nauczyłam się latać 9+

   reż. Radivoje Andrić, Serbia, Chorwacja, Bułgaria, Słowacja 2022, 85’, dubbing, aktorski

    

   28 WRZEŚNIA (ŚRODA)

   10:00 Mecz o wszystko 9+

   reż. Camiel Schouwenaar, Niderlandy / Niemcy, 2022, 90’, aktorski, lektor

    

   29 WRZEŚNIA (CZWARTEK)

   10:00 Głowa pełna ciebie 9+

   reż. Caroline Cowan, Szwecja, 2021, 82’,lektor, aktorski

    

   30 WRZEŚNIA (PIĄTEK)

   10:00 Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona 6+

   reż. Tina Mackic, Szwecja, 2022, 83’, dubbing, aktorski

    

   1 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA)

   11:00 Przytul mnie. Poszukiwacze miodu 4+

   reż. Anna Błaszczyk, Polska, Chiny, 2022, 70’, dubbing, animacja

    

   2 PAŹDZIERNIKA (NIEDZIELA)

   11:00 Szkoła magicznych zwierząt 6+

   reż. Gregor Schnitzler, Niemcy, 2021, 89’, dubbing, aktorski

    

   SZCZEGÓŁOWE OPISY FILMÓW

    

   Najlepsze urodziny Królika Karola 4+

   Best Birthday Ever

   reż. Michael Ekbladh, Niemcy, Niderlandy, Szwecja, 2021, 70’, dubbing, animacja

   Nadszedł wyczekiwany dzień dla Królika Karola – wreszcie kończy 5 lat. Huczne świętowanie urodzin stoi jednak pod znakiem zapytania. Czy przyjęcie odbędzie się zgodnie z planem?

   Spotkanie z przyjaciółmi, łowienie ryb z tatą i jedzenie tortu marchewkowego – to wszystko planował Królik Karol w swój wielki dzień. W końcu piąte urodziny obchodzi się raz w życiu! Rodzice nie poświęcają mu jednak tyle uwagi co kiedyś, odkąd na świat przyszła jego młodsza siostra. Gdy w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń mama i tata muszą go opuścić, postanawia uczcić święto po swojemu. Wyprawa u boku przyjaciółki Moniki i jej wesoło merdającego psa przeradza się w wielką przygodę, podczas której spotkają w lesie żaby, ślimaka i lisa o niekoniecznie dobrych zamiarach. Podczas wędrówki Karol zrozumie, kim są przyjaciele i rodzina – to będą jego najlepsze urodziny!

   Czy wiesz, że…

   Króliki od jedzenia korzenia marchewki wolą nać? To bardzo zdrowy element ich diety!

    

   Głowa pełna ciebie 9+

   Eva och Adam

   reż. Caroline Cowan, Szwecja, 2021, 82’,lektor, aktorski

   Adam przeprowadza się wraz z rodziną do Göteborgu. W nowej klasie chłopiec spotyka Ewę, z którą zaczyna łączyć go coś więcej niż przyjaźń. Czy ich relacja przetrwa dużą próbę?

   Nie tak łatwo powiedzieć, kiedy ludzie się w sobie zakochują. Nie wiadomo, czy świadczy o tym szybsze bicie serca, a może chęć spędzania każdej wolnej chwili z tą jedyną osobą. Jak połapać się w tych wszystkich uczuciach? To pytanie, na które spróbuje odpowiedzieć Adam. Chłopiec od razu czuje miętę do Ewy. Dziewczyna uczy go grać w piłkę nożną i razem wyczekują wspólnej wycieczki. Sprawy zaczynają się jednak komplikować, gdy z własnoręcznie uszytym sercem odwiedza go Molly – pierwsza dziewczyna. „Głowa pełna ciebie” to opowieść o dylematach towarzyszących szkolnym zauroczeniom, motylom w brzuchu i przyjaźniach, które stają się czymś więcej.

   Czy wiesz, że…

   film powstał na podstawie serii książek autorstwa Månsa Gahrtona i Johana Unenge, którego pierwsza część ukazała się ponad 30 lat temu?

    

   Yuku i magiczny kwiat 5+

   Yuku et la fleur de l’Himalaya

   reż. Rémi Durin, Arnaud Demuynck, Belgia, Francja, 2022, 65’, dubbing, animacja

   Myszka Yuku mieszka z rodziną w piwnicach zamku. Pewnego dnia dowiaduje się o tym, że jej babcia potrzebuje magicznego kwiatu z Himalajów. Zwierzątko szybko podejmuje decyzję – trzeba ruszyć w drogę i go znaleźć!

   Zanosi się na przygodę pełną wrażeń! W lesie zdającym się nie mieć końca można się zgubić, a wszędzie czyhają obce zwierzęta. Yuku ma jednak silną motywację, żeby trafić do oddalonych szczytów. Gdy jej babcia otrzyma legendarną roślinę, zazna szczęścia i wiecznej światłości. Nieoczekiwaną pomocą dla myszki podczas wędrówki okażą się piosenki grane na ukulele i zagadki, które usłyszała podczas rodzinnych wieczorów spędzonych w zamkowych piwnicach . Dzięki nim po jej stronie staną Lis i Lisica, a także Królik. Najgroźniejszy rywal, czyli Wilk pilnujący gór, może okazać się nie taki straszny, jak go malują!

   Czy wiesz, że…

   w Himalajach, u podnóży szczytu Nanda Devi, znajduje się Park Narodowy Doliny Kwiatów? Rośnie w nim ponad 500 chronionych gatunków, a przez większą część roku leży tam śnieg.

    

   Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona 6+

   Lasse-Majas detektivbyrå – Skorpionens gåta

   reż. Tina Mackic, Szwecja, 2022, 83’, dubbing, aktorski

   Miasteczko Valleby za kilka dni obchodzi 500. urodziny! Świętowanie może jednak przerwać złodziej, którego znakiem rozpoznawczym jest... skorpion. Czy młodzi detektywi, Lasse i Maja wpadną na jego trop i uratują imprezę?

   Przed parą detektywów kolejny twardy orzech do zgryzienia. Komuś najwyraźniej bardzo zależy na tym, żeby impreza z darmowymi słodyczami, na którą czekają wszyscy mieszkańcy Valleby, nie doszła do skutku. Z Akademii Nauki ginie teleskop, fajerwerki przygotowane na pokaz przedwcześnie błyskają, a ze sklepu z biżuterią ginie żywy skorpion. Maja i Lasse mają kilku podejrzanych. Nie wykluczają nawet, że winny może być ksiądz – w końcu to na kościelnej wieży znaleziono poszlaki. W śledztwie pomagają im policjant i emerytowana złodziejka, Lillie, która mieszka w domu spokojnej starości.

   Czy wiesz, że…

   w serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai Martina Widmarka i Heleny Willis ukazało się już ponad 20 książek? Para detektywów badała m.in. zagadki kina, pociągu i biblioteki!

    

   Za duży na bajki 9+

   reż. Kristoffer Rus, Polska 2022, 103’, oryginalna wersja językowa, aktorski

   Zawodnik: Waldi Mocarny I. Cel: turniej gamingowy. Przeszkoda: szalona ciotka. Metoda walki: nie poddawać się. Oto plan e-sportowca!

   Dietetyczne kluski, jazda na rowerze wokół boiska, wnoszenie po schodach donic z palmami… to tylko część diabelskiego planu nieobliczalnej ciotki Mariolki, która bierze nieporadnego życiowo Waldka pod swoją opiekę na czas nieobecności jego mamy. Nastolatek jest tak zmęczony nowymi obowiązkami, że cały jego dotychczasowy świat ukochanych gier komputerowych schodzi na dalszy plan. W dodatku tajemniczy gracz Mrówa, który ma dołączyć do drużyny okazuje się – o zgrozo! – DZIEWCZYNĄ. Na szczęście wymarzoną… Gdyby tego było mało mama wciąż traktuje go jak małego chłopca i skrywa pewien sekret… Ale Waldek już dawno dorósł i widzi, że w życiu – tak jak i w grze – raz się przegrywa, a raz wygrywa. Najważniejsze jednak: „robić coś trzeba, a nie nic nie robić!”.

   Czy wiesz, że…

   Liczba e-graczy na całym świecie wynosi już ponad 3 miliardy!

    

   Lato, kiedy nauczyłam się latać 9+

   Leto kada sam naučila da letim

   reż. Radivoje Andrić, Serbia, Chorwacja, Bułgaria, Słowacja 2022, 85’, dubbing, aktorski

   12-letnia Sofija miała jechać na obóz ze swoimi przyjaciółmi. Babcia zabiera ją do Chorwacji – mieszka tam jej siostra, której bardzo długo nie widziała. Czy te wakacje da się jeszcze uratować?

   Pierwszy pocałunek, znalezienie przyjaciół i zrobienie czegoś, co będzie można wspominać przez wiele lat – Sofija ma ambitne plany na najbliższe miesiące. Pobyt na wyspie Hvar z początku nie zapowiada się jednak jak przygoda. Babcia wpycha w nią kanapki i smaruje kremem do opalania, robiąc wstyd przed innymi. Na domiar złego trudno tu o dostęp do Internetu! 12-latka na długo nie zapomni jednak tych wakacji z innego powodu. Gdy dowie się o istnieniu niewidzianego wcześniej kuzyna, a na jaw wyjdą tajemnice rodzinne, Sofija zrozumie tego lata, jak ważne jest poznać swoich bliskich… bliżej. To pełna humoru, międzypokoleniowa historia skąpana w chorwackim słońcu.

   Czy wiesz, że…

   film powstał na podstawie książki „Leto kada sam naučila da letim” pochodzącej z Serbii Jasminki Petrović?

    

   Mecz o wszystko 9+

   Strijder

   reż. Camiel Schouwenaar, Niderlandy / Niemcy, 2022, 90’, aktorski, lektor

   Dylan wraz z przyjacielem Youssefem przygotowuje się do turnieju piłki nożnej – nic innego się dla niego nie liczy. Jego treningi przerywa nieszczęśliwy wypadek. Czy chłopiec wróci na boisko i sięgnie po wymarzony puchar?

   Życie Dylana dotychczas kręciło się wokół biegania i strzelania goli. Dopingowali go w tym ulubiony youtuber i tata, który trenował jego drużynę. Rezolutny napastnik nie potrafi pogodzić się z tym, że nagle musi zacząć poruszać się na wózku inwalidzkim. Podczas rehabilitacji wylewa siódme poty, ale wszystko wskazuje na to, że już nigdy nie będzie profesjonalnym sportowcem. Musi jeszcze pogodzić się z tym, że to nie on, a jego przyjaciel Youssef jest teraz liderem zespołu. Chłopiec odnajduje jednak motywację do działania, a ograniczenia stają się jego niezwykłą siłą.

   Czy wiesz, że…

   w ponad 40 krajach na całym świecie są organizowane turnieje piłki nożnej, w których uczestniczą gracze bez jednej kończyny? Mecze trwają łącznie 50 minut, a zawodnicy poruszają się o kulach.

    

   Przytul mnie. Poszukiwacze miodu 4+

   reż. Anna Błaszczyk, Polska, Chiny, 2022, 70’, dubbing, animacja

   Mały Miś marzy o urodzinowym miodowym torcie. Niestety, Tatuś Miś nie może spełnić życzenia – wszystkie ule w lesie są już puste! Trzeba wyruszyć do Złotej Krainy, aby zdobyć najważniejszy składnik ciasta.

   Ulewa zniszczyła wszystkie słoiki z zapasami złotego przysmaku. Nic nie uchowało się także w owadzich kryjówkach. Po podsłuchaniu rozmowy pszczół Mały Miś wie, że mnóstwo miodu znajdzie w tajemniczej Złotej Krainie, która na skraju lasu. Choć jego tata najchętniej zostałby w norze i uciął sobie drzemkę, niedźwiadek przekonuje go do wspólnego ruszenia ku przygodzie. To ma być jego pierwsza w życiu dłuższa wycieczka, dzięki której udowodni, że jest samodzielny i odważny! Animacja powstała na podstawie książki „Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Emilii Dziubak.

   Czy wiesz, że…

   niedźwiedzie brunatne mogą od lata do jesieni podwoić swoją wagę z wiosny? Dzięki temu, że magazynują nawet do 170 kg tłuszczu, przetrwają zimę i nie będą musiały wychodzić z legowisk.

    

   Szkoła magicznych zwierząt 6+

   Die Schule der magischen Tiere

   reż. Gregor Schnitzler, Niemcy, 2021, 89’, dubbing, aktorski

   Szkoła, do której trafia Ida, jest niezwykłym miejscem. Można w niej spotkać magiczne zwierzęta, które stają się towarzyszami dzieci. Co wyniknie ze  spotkania dziewczynki z lisem Rabbatem?

   Ida nie czuje się pewnie w nowej klasie. Jej wychowawczyni wie jednak, jak sprawić, żeby dziewczynka poczuła się lepiej w szkolnej ławce. Pomoże w tym trochę magii – Ida zaprzyjaźnia się z lisem, a kompanem jej nieśmiałego kolegi Benniego staje się żółw. Zwierzęta są obdarzone niezwykłymi zdolnościami: mówią ludzkim głosem, wykonują sztuczki i są chętne do zabawy. Tymczasem na szkolnych korytarzach zaczyna dochodzić do tajemniczych kradzieży. Znakiem charakterystycznym ich sprawcy jest duży, żółty uśmiech. Dziewczynka wraz z nowymi kolegami próbuje ustalić, kim jest złodziej. Bez przyjaciół – także tych zwierzęcych – nie rozwiązałaby zagadki. Ustalenie winnego w pojedynkę byłoby czarną magią!

   Czy wiesz, że…

   seria „Szkoła magicznych zwierząt” Margit Auer, na podstawie której powstał film, składa się aż z 12 książek?

   ***

   INFORMACJE OGÓLNE

   Miejsce pokazów:

   Klub Delta ul. Racławicka 10, Szczecin Dąbie

   Rezerwacja: 91 464 79 23

   Kontakt: biuro@klubdelta.pl

   Cena biletów: 13 złotych

   Istnieje możliwość zamówienia dodatkowe i specjalnego seansu w ramach 9. Festiwalu Kino Dzieci

   Szczegółowe informacje www.klubdelta.pl

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!