Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   W piątek 2 grudnia Filharmonia zaprasza na aż dwa wydarzenia

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   W piątek 2 grudnia Filharmonia zaprasza na aż dwa wydarzenia

   O godzinie 19:00 odbędzie się Gala Finałowa Konkursu Kompozytorskiego - koncert i ogłoszenie wyników. Przed koncertem zaś, o godzinie 18:00, będzie miał miejsce wernisaż Janusza Foglera „Powrót do ogrodu”.

   Konkurs Kompozytorski Filharmonii i ZAiKS

   Pierwsza edycja konkursu, jeszcze bez patrona, odbyła się w szczecińskiej Filharmonii z okazji stulecia ZAiKS-u w 2018 roku. Wielki sukces tamtego przedsięwzięcia i ogromne zainteresowanie, jakie wzbudził w samych kompozytorach, zainspirowały organizatorów do kontynuowania współpracy. Tak narodził się Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski, który otrzymał swojego patrona - Mieczysława Karłowicza.

   Wśród uczestników tegorocznej edycji konkursu znaleźli się twórcy z całego świata. Na to międzynarodowe grono złożyli się kompozytorzy z Polski, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Chin, Czech, Francji, Gruzji, Iranu, Kanady, Niemiec, Szwecji, Ukrainy czy Włoch. Spośród nadesłanych utworów Jury konkursu do finału wybrało pięć kompozycji, które po raz pierwszy usłyszymy 2 grudnia w złotej sali Filharmonii, w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie pod batutą maestro Szymona Bywalca.

   Do finału konkursu zakwalifikowały się kompozycje następujących twórców:

   • Aleksandra Chmielewska – VISIONS ONIRIQUES
   • Krystian Neścior – TISSAGE DE L’INFINI
   • Mateusz Ryczek – From the Slavic Legends
   • Piotr Tabakiernik – bright… holy… mad…
   • Michał Ziółkowski – AKHLYS

   W tegorocznej edycji konkursu pula nagród wynosi aż 40 000 euro. Dopiero po wysłuchaniu prawykonań podczas uroczystej gali w złotej sali Filharmonii, Jury konkursu ustali ostateczny werdykt i ogłosi wyniki.

   Dodatkowo zostaną przyznane Nagroda Orkiestry i Nagroda Publiczności, a wśród głosujących rozlosowane zostaną ekskluzywne nagrody.

   Wernisaż Janusza Foglera

   Powrót do ogrodu, to „fotograficzne obrazy, studium koloru, wchodzenie w głąb prześwietlonej barwy. Zdjęcia kwiatów oglądanych w różnych porach dnia, w różnym świetle, pod różnym kątem, nieostre -tworzące kolorystyczne odkrycia, nad którymi fotograf, inaczej niż malarz, nie ma pełnej kontroli” – pisze o wystawie Zofia Jabłonowska-Ratajska

   Janusz Fogler – fotograf, wydawca, dziennikarz, profesor sztuk plastycznych. Autor wielokrotnie nagradzanych książek i albumów fotograficznych. Jego zdjęcia były publikowane w kraju i za granicą, a także prezentowane na wielu wystawach. Od czerwca 2022 jest Przewodniczącym Rady Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

    

   Wieczór z fotografią i muzyką

   W najbliższy piątek 2 grudnia zapraszamy na wernisaż i koncert.

   Godzina 18:00

   Powrót do ogrodu - wystawa fotografii Janusza Foglera

   Bezpłatne zaproszenia można odbierać w kasie od wtorku 29 listopada.

   Godzina 19:00

   Gala Finałowa II Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Mieczysława Karłowicza.

   Bilety na koncert w cenie 25-55 zł można kupić w kasie Filharmonii i na filharmonia.szczecin.pl.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!