Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   15°

   W Filharmonii: Sześć wiolonczel i syntezator

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   W Filharmonii: Sześć wiolonczel i syntezator

   W nowym sezonie cykl SoundLab otworzymy niecodziennym koncertem. Wiolonczelista i kompozytor Peter Gregson zaprezentuje w złotej sali rekompozycje dzieł samego Bacha. Początek koncertu o 20:00, bilety wciąż są dostępne.

   Aktualizacja: z przyczyn niezależnych od Filharmonii w Szczecinie, koncert Petera Gregsona 1 października 2022 zostaje odwołany!

   Bach i jego twórczość od ponad trzech stuleci są studnią inspiracji, wiedzy i poszukiwań interpretacyjnych. I chociaż sam pomysł poddania dzieł kompozytora procesowi reinterpretacji nie jest nowy, to jednak obok rekompozycji Petera Gregsona nie można przejść obojętnie.

   „Bach – The Cello Suites” to kolejne, zupełnie inne podejście do kultowych suit wiolonczelowych Johanna Sebastiana Bacha. Gregson w swojej interpretacji rozszerza instrumentarium do sześciu wiolonczel, poddając ich brzmienie transformacji, a całość uzupełniając barwami syntezatorowymi.

   Urodzony w 1987 roku Peter Gregson jest uznanym kompozytorem, wiolonczelistą i artystą systematycznie nagrywającym dla Deutsche Grammophon. Artysta stworzył m.in. muzykę do filmów „Blackbird” Rogera Michella (z Kate Winslet i Susan Sarandon w rolach głównych) oraz „A Little Chaos” Alana Rickmana. Jego muzyka pojawiła się w najpopularniejszych serialach telewizyjnych: od hitu Netflixa „Bridgeton” po „The New Pope” HBO w reżyserii Paola Sorrentina.

   W złotej sali szczecińskiej filharmonii Gregsonowi towarzyszyć na scenie będą wiolonczeliści Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie.

   Na koncert Inspired By Bach: Peter Gregson - Bach Recomposed zapraszamy w sobotę 1 października o godzinie 20:00. Bilety w cenie 30/40 zł można kupić w kasie filharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!